Marie Valášková – Kreslířka míst

Kreslím MÍSTA VAŠICH SRDCÍ. Nabízím i popovídání si o domově, o vašich místech – vzpomínkách – pocitu domova. Motiv obrázku volím dle společné domluvy a fotografické předlohy. Technikou je tužka, suchý pastel, pastelky, akvarel. Do obrázku vkládám drobné symboly přímo pro vás. Originální kresba v paspartě do formátu A3 poštou až domů.

Kresby, obrazy, místa, domov, srdce, komunikace, povídání, mluvené slovo, rozhovor, obrazy míst, kresby míst, oblíbená místa, místa srdce, obrazy doma, vzpomínky, život, vaše vzpomínky, vaše obrazy, vaše životy, kreslení, tvorba, tvoření.

Další informace

Kategorie

grafika, ilustrace, branding, ruční tvoření, umění

Lokalita

celá ČR, online

Marie Valášková – Kreslířka míst tvoří obrázky míst vašich srdcí.

 

Co nabízím?

 • Kreslím pro vás místa. Místa domova. Ulice, krajiny, kapličky, vesnice, části přírody, atd.
 • Do originální kresby přenesu místa vámi oblíbená a milovaná, spojená s krásnými vzpomínkami.
 • Vytvořený obrázek Vám vždy pozvedne náladu, připomene chvíle z dětství, prázdnin, z rodného města.
 • Kreslím tužkou, pastelkami, suchým pastelem, pastelkami, akvarelem.
 • Pro kohokoli z vás. Pro vaši i moji radost. Pro připomenutí milovaného místa.
 • Nabízím i mluvené slovo, popovídání si o domově, o vašich místech – vzpomínkách – pocitu domova. Najdeme spolu ten správný motiv.

 

Proč právě místa?
Kreslila jsem od dětství. Tužka v ruce byla mou přirozenou součástí. Před lety jsem si, díky životu za hranicemi, kde jsem se zpočátku nemohla vyjadřovat slovně, uvědomila, že kreslení nezná hranice a jazykové bariéry a zase se k němu vrátila. Kreslení míst mi zpočátku pomohlo zmírnit stesk po domově a posílit k němu vztah. V průběhu práce jsem zjistila, jak jsou místa a vzpomínky s nimi spojené důležité pro každého z nás. Tedy i pro vás, mé klienty. Asi díky vlivu studia architektury jsem s kreslením začínala s černobílou technikou. Převládala tužka. Barvy do obrázků přicházely postupně. Teď už pro Vás tvořím plnobarevně.

Baví mě, že můžu někomu nachystat trvalou připomínku toho jeho místa, vnést mu do života a jeho domova trochu jemné radosti. A není potřeba někoho přesvědčovat o smyslu kreslení.

Protože obrázek mluví tiše a přesto tisícem slov.

 

Váháte?

 • Motiv si vybíráte VY. Také mi můžete vyprávět právě o vašich vzpomínkách, o vašem „doma“.
 • Techniku, barevné ladění atd. doladíme společně, pro vás na míru.
 • Tento typ obrázků dělám na zakázku pro klienty již 9 let.
 • Mám obsáhlé zkušenosti se ztvárněním, formátem, výběrem záběru, atd. (formát je do velikosti A3)
 • Jako výtvarný materiál používám kvalitní výrobky firem např. Koh-i-noor, Faber-Castell, Hahnenmühle.
 • Tvořila jsem na zakázku pro obce
 • Zúčastňuji se výstav
 • Vystudovala jsem architekturu – znám tedy téma „domy, domovy“
 • ... a závěrem: Obrázek vám přijde poštou a poštovné a balné je už zahrnuto v ceně.

 

Přínos pro vás
Díky obrázkům míst vašeho srdce vám pomůžu vnést radost do všedního dne, posílit vztah k domovu.

V obrazech jsou totiž ukryty vaše zážitky, vzpomínky, životy. Už nemusíte čekat, až zas pojedete na oblíbené místo, na místo s tolika vzpomínkami!

 

Připomínejte si jemně, zato TRVALE TY VAŠE nádherné zážitky z milovaných míst!

Ozvěte se mi a bydlete radostněji, naladěně s obrazem ode mě.

Vaše místa – vaše vzpomínky – na vašich obrazech.

 

Začtěte se do článku Příběhy obrazů, který pro vás Marie Valášková – Kreslířka míst připravila.

Ukázka z portfolia

Obraz Marie Valáškové
Krajina Marie Valášková
Obraz krajina Marie Valášková

Reference

Z Tvé kresby je cítit velká něha, křehkost, jemnost a citlivá duše….přistupuješ k tvorbě jakoby plaše, jemně a s respektem. Z těch obrazů jde jakýsi klid…takový útulný. Opravdu jako z domova našeho srdce. Jako když babička vypráví dětem pohádku…vlídnost je tam taky. To v jiných obrazech nevídám. Do obrazů zaplétáš ještě různá poselství, symboly, vzkazy, které jsou určeny adresátovi, ale nejen jemu…..platí universálně. Prostě hlubší smysl a poselství. A co přinesl obraz mně? Trvalou vzpomínku. Na moje místo, na tebe. Denně ho budu mít na očích a dětem i těm dalším budu říkat, co všechno je v něm zakleto….je to takový obraz s příběhem.

Týna K.

Zdravotnice

„Mladí se pořád zajímají, co nám starším kupovat za dárky. Co my potřebujeme? Mít takový obrázek plný domova a vzpomínek, to je pro nás nade všechny věci. I moje maminka si jako skoro jedinou osobní věc, vzala s sebou do léčebny obrázek té své uličky. A měla ho na očích do svého posledního vydechnutí.“

Jana M.

Obrázky mě znovu vrací do míst, kde jsme se jako děti toulaly, zas vidím každou kapličku, kostelík, křížek. Ten nejoblíbenější mám na stěně naproti mému křesílku, kde piju kávu nebo vínko a užívám si ten pohled. Obrázky miluji, protože mě přenesou tam, kam se podívám málokdy, vracejí mě i k milým lidem, rodičům, kteří již nežijí. Na originál, který mi nechal namalovat manžel jako překvapení, se ráda dívám z postele v ložnici – před usnutím, po probuzení. Začínám s ním a končím den. Vím, že obrazy mého kraje mi budou dělat společnost, dokud je budu schopná vnímat. Řekla bych, že obrazy míst jsou důležité zejména proto, že majitelé v nich vždy najdou něco, co opravdu milují a co je hlavně jejich.

Jana S.

Vedoucí družiny

Krásné obrázky plné pohody a kouzelných míst. Dávají energii a klid. 
Marika H.

Přijela jsem se na obrázky podívat z Prahy a jsem ráda, že jsem (na nich) mohla vidět historii městečka, kde mám chalupu a kam tak ráda jezdím.
Šárka S.

Děkujeme za krásnou procházku po jižních Čechách! Jak výstižná odpověď na otázku „Kde domov můj?“!
J+M+F+K+I+P

Myslela jsem si, že obrázky znám (pozn. z internetu), ale naživo mě hodně překvapily. V reálu působí až magicky a vtahují do děje. Láska k domovu z nich přímo srší. Eva P.

Skláníme se před precizností a trpělivostí, které si jistě tvorba M. Valáškové vyžádala. Byly jsme v neustálém úžasu. Vaše díla jsou úžasná a překrásná.
Stáňa a Hanka

Krása, krása…
Ivana R.

Dnes jsme v hojném počtu navštívili rodné městečko a výstavu. Bylo nám potěšením si u Vašich obrázků s přáteli připomenout naše mladé časy. Děkujeme velmi.
Dr. M.

Děkujeme az krásnou výstavu a připomenutí, jak hezká místa tu kolem máme. Gabča

Wir haben vor 74 Jahren die Stadt velassen müssen und heute (2019) sind wir hier um noch einmal diesen Ort wiederzusehen. Wir leben bis heute im Baden-Württenberg. Danke.
Martha + Karl
Překlad:
Před 74 lety jsme museli opustit městečko a dnes jsme se sem vrátili, si ho ještě jednou prohlédnout. Žijeme dodnes v Bádensku-Württembersku. Děkujeme.
(pozn.: vzdálenost mezi výstavou a bydlištěm více než 500km)

....z výstav (výběr)

Byli jste spokojeni?

Skrz formulář můžete napsat zpětnou vazbu na tyto služby. Jméno ani e-mail není povinný, takže můžete napsat své zkušenosti i anonymně.

Všechny zprávy přeposíláme přímo podnikatelce, můžete ji tak pomoci cennou zpětnou vazbou a společně frčíme nahoru!

Napište nám zpětnou vazbu

Související články