romana-farna-joginka

Romana Farna – celostní terapeutka, lektorka jógy, oční jógy a dechových technik

Jóga, poradenství, zdravá strava, životní styl, meditace, tradiční čínská medicína, ájurvéda, zdraví, cvičení, alternativní medicína, byliny, detoxikace, masáže, Ostrava.

Zaměřuji se především na prevenci zdravotních obtíží klientů, na udržení fyzického a psychického zdraví, dostatku energie a dobré nálady.
Poradím a pomohu klientům s konkrétními zdravotními obtížemi, společně najdeme cestu k obnově zdraví a radosti ze života. Věnuji se všem věkovým kategoriím od malých dětí po seniory.

Další informace

Kategorie

terapie a alternativní metody, spirituálno, ženská témata, životní styl – zdraví, pohyb, péče o tělo

Lokalita

Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, online

Romana Farna – jogínka a celostní terapeutka vám pomůže k radosti ze života.

 

Jsem celostní terapeutka, lektorka jógy, oční jógy, dechových technik a pránajámy. Pořádám kurzy pro zdraví a samopomoc. Učím ve škole alternativních medicín Shanti Academy v Ostravě Fytoterapii, akupresuru, konstituce tradiční čínské medicíny, dietetiku.

Do provozovny v Ostravě můžete přijít s jakýmkoliv zdravotním problémem, zvlášť s takovým, se kterým vám západní medicína nepomohla. Společně najdeme řešení, které vám bude vyhovovat. Doporučím vám:

 • jídelníček pro vaši vrozenou konstituci a pro váš konkrétní zdravotní problém, který právě řešíte. Vždy hledáme společně možnost, jak jednoduše si takové jídlo připravit, protože ne každý může třikrát denně doma vařit. Nebude vás zatěžovat jeho příprava, bude z běžně dostupných surovin a při jeho dodržování ihned poznáte změnu svého zdravotního stavu k lepšímu
 • bylinné přípravky – čaje, tinktury, potravní doplňky, koupele, obklady, masti
 • správné základní dýchání, jógové dechové techniky, které můžete používat pro příval energie v průběhu dne, pro dobré trávení, pro snadné usnutí a kvalitní spánek v noci
 • cvičení vhodné pro váš tělesný stav a věk, cviky pro úpravu držení těla, aby vaše tělo bylo pevné, pružné a lehké
 • masáž celého těla, akupresuru, moxování, baňkování a další techniky tradiční čínské medicíny nebo ájurvédy, kraniosakrální terapii, lymfatickou masáž
 • protistresové techniky, a možnosti řešení potíží z pohledu psychosomatiky

 

Ráda vás objednám na konzultaci online – probíhá jako videohovor na messengeru. Výhodou online konzultace je, že neztrácíte čas cestováním. Ke konzultaci vám pošlu buď materiál na mail nebo natočím krátké instruktážní video.

 

Vytvořila jsem online kurz Oční jóga pro jogíny a nejogíny – je to systém pro prevenci potíží se zrakem a informace o očích a o možnostech, jak si dobrý zrak udržet nebo obnovit, jsem sbírala od 12 let, kdy se mi začal zrak náhle zhoršovat a já se styděla nosit brýle.
Jsem krátkozraká a každodenní péčí o oči a zrak jsem docílila toho, že teď v padesáti letech ještě pořád nemusím nosit brýle.
Věřím, že systém, který v kurzu je, vám pomůže zlepšit jak váš zrak, tak bude mít pozitivní vliv i na další aspekty zdraví, protože jóga spojuje tělo-mysl-emoce-duši.
Nemusíte se bát, že byste cviky, které zde jsou, neudělali, protože jste klasickou jógu nikdy necvičili - kurz je určen především mé věkové skupině, a předpokládala jsem již nějaká zdravotní omezení. Na dotazy, které budete mít, budu odpovídat každý den ve fb skupině stejného názvu - na skupinu je odkaz na konci kurzu, v posledním canva okýnku.
Do skupiny budu také přidávat další videa a texty, které se týkají zdravých očí, a které se do kurzu nevešly.

 

Lekce klasické jógy 90 minut vedu vždy v úterý od 17.45h do 19.15h na ZŠ Mitušova 16 v Ostravě.

 

Několik roků učím ve škole alternativních medicín a tradiční čínské medicíny v Ostravě ShantiAcademy. Budu ráda, když se na některém kurzu nebo přednášce potkáme.

Ráda k vám přijedu, pokud budete mít zájem o 1 a vícehodinovou přednášku, 1denní workshop nebo víkendový seminář.

 

Témata:

 • oční jóga a techniky pro zlepšení zraku přírodní cestou
 • zdravý životní styl
 • tradiční čínská medicína
 • jóga a jógová terapie, držení těla, zásady zdravého pohybu
 • koncentrační a relaxační techniky
 • ájurvéda v českém prostředí
 • očistné a detoxikační postupy, šatkarmas, paňčakarma
 • dechové techniky, pránajáma
 • pánevní dno, cvičení podle Mojžíšové, hormonální jógové techniky, neplodnost u žen
 • zdravá strava z pohledu západního a z pohledu východních medicín
 • akupresura, masáže, baňkování, moxování, fonoforéza a další techniky tčm a ájurvédy
 • bylinkaření - výroba směsí pro čaje, tinktury, bylinná vína, koupele
 • jednotlivé zdravotní potíže a jak je řešit pomocí jógy, ájurvédy a tčm

 

Některé mé další online produkty - kurzy, e-booky, záznamy přednášek si můžete objednat a koupit na stránkách MUDr. Petry Uríkové

Reference

Romana Farna je výborná lektorka, terapeutka a velmi poctivý a skromný člověk. Má neuvěřitelně obsáhlé znalosti ájurvédy, čínské medicíny a našich evropských bylin. Jako jedna z mála léčí opravdu celostně. Vždy když bylo třeba, pomohla. Navrhla mi cvičení na úpravu držení těla, úpravu stravy, bylinky, akupresuru a dýchací cvičení. Ještě jsem nenarazila na nic, s čím by si nevěděla rady. Jsem také terapeutka a do budoucna bych chtěla mít tolik znalostí jako Romana. Ačkoli to může znít velmi naivně, tak je pro mě příkladem toho, jak by měl terapeut léčit.

Ing. Lucie Saloňová

Terapeutka a lektorka tradiční čínské medicíny, spolumajitelka tradiční lékárny, www.tradicnilekarna.cz

Romanu jsem poznala při studiu Dietetiky a Diagnostiky podle tčm v ShantiAcademy. Její přednášky byly nabité spoustou informací a praktických rad. Na každou otázku se nám snažila odpovědět a my jsme odcházeli nadšení, mimo skripta jsme si odnášeli další balík poznámek – které potraviny, byliny či jiné metody z aromaterapie, akupresury, jógy, ájurvédy použít pro zlepšení zdraví sebe i blízkých. Její terapeutická péče je postavena na individuálním přístupu, rady jsou praktické, dostupné a cílené, aby co nejefektněji vyřešily problém, masáže jsou úžasné a odcházíme z nich jako znovuzrození.

Petra Morysová

Terapeutka tradiční čínské medicíny, lektorka jógy, majitelka jógového studia, www.jogapodvezi.cz

Romanu jsem poznala v  ShantiAcademy, kde mě učila v oboru Fytoterapie. Její vědomosti jsou neskutečně rozsáhlé a při výuce mě fascinovalo, jak je vše propojené –  bylinky, strava a fungování těla.  V jejím podání mi plno věcí velmi rychle došlo, a i když informací bylo hodně, byly a jsou doteď k nezaplacení. Oslovila jsem ji i jako terapeutku. Hledala jsem někoho, kdo mi sedne a doplní moji samoléčbu bylinami. Ač jsem si myslela, že se stravuji dobře, zjistila jsem, že mám značné rezervy a úprava mi hodně pomohla.  Ať hledáte lektora nebo terapeuta, Romča je dobrá volba, ráda ji doporučuji.

Lenka Jamnická

Umělecká fotografka, www.lenkajamnicka.cz

Skutečně komplexní přístup bez kompromisů – to je pro mne terapie i výuka od Romany Farne. Nejprve jsem byla zaskočena širokou škálou jejích vědomostí, přesným úsudkem a schopností ihned zvolit řešení – nejen doporučit bylinné směsi, ale zejména stravu, změny životního stylu, správné dýchání, akupresuru, pohyb atd. Žádný jiný z desítek terapeutů mi nepomohl tolik, jako Romana. Umí převést teorii do praxe, vše vysvětlit, vnímat člověka jako celek, snad na každou otázku ohledně zdraví zná odpověď!

Marcela Kaniová

Terapeutka tradiční čínské medicíny, www.tradicniterapie.cz

Romana Farna je fenomén v oblasti výživového poradce dle tradiční čínské medicíny i ájurvédy. Umí určit, do jaké tělesné konstituce člověk patří, určit výživu pro jeho typ, umí poradit, jak se stravovat v různých životních období člověka i v ročních obdobích. Je specialista na bylinoznalectví, cvičení jógy, správné dýchání i masáže. Vřele doporučuji poznat její terapii pro duši i tělo.

Lenka Čechová

Celostní terapeutka

Byli jste spokojeni?

Skrz formulář můžete napsat zpětnou vazbu na tyto služby. Jméno ani e-mail není povinný, takže můžete napsat své zkušenosti i anonymně.

Všechny zprávy přeposíláme přímo podnikatelce, můžete ji tak pomoci cennou zpětnou vazbou a společně frčíme nahoru!

Napište nám zpětnou vazbu

Související články