romana-farna-joginka

Romana Farna – jogínka a celostní terapeutka

Jóga, poradenství, zdravá strava, životní styl, meditace, tradiční čínská medicína, ájurvéda, zdraví, cvičení, alternativní medicína, byliny, detoxikace, masáže, Ostrava.

Zaměřuji se hlavně na udržení zdraví, energie a dobré nálady. Poradím a pomohu klientům s konkrétními zdravotními obtížemi, společně najdeme cestu k regeneraci a k radosti ze života. Věnuji se všem věkovým kategoriím – od malých dětí po seniory.

Další informace

Kategorie

osobní rozvoj, vzdělávání, mindset, terapie a alternativní metody, spirituálno, ženská témata, životní styl – zdraví, pohyb, péče o tělo

Lokalita

Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, online

Romana Farna – jogínka a celostní terapeutka vám pomůže k radosti ze života.

 

Jsem terapeutka a lektorka tradiční čínské medicíny, jogínka a jógová lektorka, bylinkářka, masérka, lektorka zdravého pohybu, zdravého životního stylu a samopomoci.

Do provozovny v Ostravě můžete přijít s jakýmkoliv zdravotním problémem, zvlášť s takovým, se kterým vám západní medicína nepomohla. Společně najdeme řešení, které vám bude vyhovovat. Doporučím vám:

 • jídelníček pro vaši konstituci, který vám bude chutnat, nebude vás zatěžovat jeho příprava, bude z běžně dostupných surovin a při jeho dodržování ihned poznáte změnu svého zdravotního stavu k lepšímu
 • bylinné přípravky – čaje, tinktury, koupele, obklady, masti
 • správné základní dýchání, speciální jógové dechové techniky, které můžete používat pro příval energie v průběhu dne, pro dobré trávení, pro snadné usnutí a kvalitní spánek v noci
 • cvičení vhodné pro váš tělesný stav a věk, cviky pro úpravu držení těla, aby vaše tělo bylo pevné, pružné a lehké
 • masáž celého těla, akupresuru, moxování, baňkování a další techniky tradiční čínské medicíny nebo ájurvédy

Pokud chcete, ráda vás objednám na konzultaci online– je třeba mít pc, internet a nainstalovaný program Teams. Výhodou online konzultace je, že neztrácíte čas cestováním, nepotřebujete potvrzení o očkování proti covidu ani certifikát od lékaře o prodělání této choroby. Kontaktujte mě zde.

Lekce klasické jógy 90 minut vedu vždy v úterý od 17.45h do 19.15h na ZŠ Mitušova 16 v Ostravě.

Několik roků učím ve škole alternativních medicín a tradiční čínské medicíny v Ostravě ShantiAcademy. Budu ráda, když se na některém kurzu nebo přednášce potkáme.

Asi 15 let mívám kurzy a přednášky zaměřené na rozvoj zdravotního potenciálu a samopomoc v kulturním zařízení Ostravy-Jih, K Trio.

Spolupracuji s mnoha subjekty zaměřenými na kulturní akce, sport a zdravý životní styl. Ráda k vám přijedu, pokud budete mít zájem o 1 a vícehodinovou přednášku, 1denní workshop nebo víkendový seminář. Témata:

 • zdravý životní styl
 • tradiční čínská medicína
 • jóga a jógová terapie, držení těla, zásady zdravého pohybu
 • koncentrační a relaxační techniky
 • ájurvéda v českém prostředí
 • očistné a detoxikační postupy, šatkarmas, paňčakarma
 • dechové techniky, pránajáma
 • pánevní dno, cvičení podle Mojžíšové, hormonální jógové techniky, neplodnost u žen
 • zdravá strava z pohledu západního a z pohledu východních medicín
 • akupresura, masáže, baňkování, moxování, fonoforéza a další techniky tčm a ájurvédy
 • oční jóga a techniky na zlepšení zraku
 • bylinkaření – výroba směsí pro čaje, tinktury, bylinná vína, koupele
 • jednotlivé zdravotní potíže a jak je řešit pomocí jógy,ájurvédy a tčm

 

Online produkty – kurzy, e-booky, záznamy přednášek si můžete objednat a koupit na stránkách MUDr. Petry Uríkové.

Reference

Romana Farna je výborná lektorka, terapeutka a velmi poctivý a skromný člověk. Má neuvěřitelně obsáhlé znalosti ájurvédy, čínské medicíny a našich evropských bylin. Jako jedna z mála léčí opravdu celostně. Vždy když bylo třeba, pomohla. Navrhla mi cvičení na úpravu držení těla, úpravu stravy, bylinky, akupresuru a dýchací cvičení. Ještě jsem nenarazila na nic, s čím by si nevěděla rady. Jsem také terapeutka a do budoucna bych chtěla mít tolik znalostí jako Romana. Ačkoli to může znít velmi naivně, tak je pro mě příkladem toho, jak by měl terapeut léčit.

Ing. Lucie Saloňová

Terapeutka a lektorka tradiční čínské medicíny, spolumajitelka tradiční lékárny, www.tradicnilekarna.cz

Romanu jsem poznala při studiu Dietetiky a Diagnostiky podle tčm v ShantiAcademy. Její přednášky byly nabité spoustou informací a praktických rad. Na každou otázku se nám snažila odpovědět a my jsme odcházeli nadšení, mimo skripta jsme si odnášeli další balík poznámek – které potraviny, byliny či jiné metody z aromaterapie, akupresury, jógy, ájurvédy použít pro zlepšení zdraví sebe i blízkých. Její terapeutická péče je postavena na individuálním přístupu, rady jsou praktické, dostupné a cílené, aby co nejefektněji vyřešily problém, masáže jsou úžasné a odcházíme z nich jako znovuzrození.

Petra Morysová

Terapeutka tradiční čínské medicíny, lektorka jógy, majitelka jógového studia, www.jogapodvezi.cz

Romanu jsem poznala v  ShantiAcademy, kde mě učila v oboru Fytoterapie. Její vědomosti jsou neskutečně rozsáhlé a při výuce mě fascinovalo, jak je vše propojené –  bylinky, strava a fungování těla.  V jejím podání mi plno věcí velmi rychle došlo, a i když informací bylo hodně, byly a jsou doteď k nezaplacení. Oslovila jsem ji i jako terapeutku. Hledala jsem někoho, kdo mi sedne a doplní moji samoléčbu bylinami. Ač jsem si myslela, že se stravuji dobře, zjistila jsem, že mám značné rezervy a úprava mi hodně pomohla.  Ať hledáte lektora nebo terapeuta, Romča je dobrá volba, ráda ji doporučuji.

Lenka Jamnická

Umělecká fotografka, www.lenkajamnicka.cz

Skutečně komplexní přístup bez kompromisů – to je pro mne terapie i výuka od Romany Farne. Nejprve jsem byla zaskočena širokou škálou jejích vědomostí, přesným úsudkem a schopností ihned zvolit řešení – nejen doporučit bylinné směsi, ale zejména stravu, změny životního stylu, správné dýchání, akupresuru, pohyb atd. Žádný jiný z desítek terapeutů mi nepomohl tolik, jako Romana. Umí převést teorii do praxe, vše vysvětlit, vnímat člověka jako celek, snad na každou otázku ohledně zdraví zná odpověď!

Marcela Kaniová

Terapeutka tradiční čínské medicíny, www.tradicniterapie.cz

Romana Farna je fenomén v oblasti výživového poradce dle tradiční čínské medicíny i ájurvédy. Umí určit, do jaké tělesné konstituce člověk patří, určit výživu pro jeho typ, umí poradit, jak se stravovat v různých životních období člověka i v ročních obdobích. Je specialista na bylinoznalectví, cvičení jógy, správné dýchání i masáže. Vřele doporučuji poznat její terapii pro duši i tělo.

Lenka Čechová

Celostní terapeutka

Byli jste spokojeni?

Skrz formulář můžete napsat zpětnou vazbu na tyto služby. Jméno ani e-mail není povinný, takže můžete napsat své zkušenosti i anonymně.

Všechny zprávy přeposíláme přímo podnikatelce, můžete ji tak pomoci cennou zpětnou vazbou a společně frčíme nahoru!

Napište nám zpětnou vazbu

Související články