Mgr. Eva Chvalovská – Šperky a vůně

Říká se, že nejkrásnější ozdobou ženy je její úsměv. Také se, stejně jako já, nejčastěji usmíváte a záříte ve chvílích, kdy se cítíte krásná a sebevědomá, když Vám něco udělá radost nebo když děláte to, co Vás baví? Mojí vášní jsou šperky s kameny a vůně , a to ne jen tak ledajaké. 🙂 Dovolte mi vzít Vás do jejich světa a ukázat Vám, v čem všem Vám tyto bytosti mohou být nápomocné.

Šperky s kameny provází lidstvo už od pravěku

V dávných dobách byly tyto ozdoby nošeny především jako amulety na ochranu před nebezpečím nebo jako výraz určitého postavení ve společnosti. Kamenům jako takovým se navíc připisovaly a i v dnešní době připisují léčivé účinky, a to jak pro tělo, tak pro duši. Říká se například, že některé kameny mohou prohloubit chvíle našeho odpočinku, uklidnit zjitřené nervy a neklidnou mysl, nebo nám mohou pomoci najít ztracenou rovnováhu.

Třeba takový ametyst je dokonalým kamenem klidu a rozvahy. Utišuje rozbouřené emoce, je nositelem naděje. Je obzvláště vhodný jako průvodce při meditacích a jiné duchovní práci. Obsidián Vás vezme do hlubin Vašeho nitra a navíc je to silně uzemňující kámen. Pomůže Vám najít onu pověstnou půdu pod nohama.

Křišťál je výborným pomocníkem pro chvíle, kdy potřebujete uvažovat jasně, bez emocí. Utišení neklidu a nalezení rovnováhy podpoří také velmi ženský měsíční kámen s příjemnou, hladivou energií.

Kameny můžete mít volně položené v místnosti nebo na Vašem domácím oltáři

Ve chvílích nepohody můžete kámen podržet v ruce – ideálně v té, kterou nepíšete, tedy v té „méně šikovné“. Zavřete oči, několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Možná ucítíte, jak se ve Vás postupně šíří klid, a možná se Vám podaří vnímat i konejšivou energii kamene. Nezapomeňte kameni po jeho použití poděkovat a uložit jej nejlépe do blízkosti křišťálu, který „použitý“ kámen energeticky očistí a nabije pro další použití.

Kameny vložené do šperku Vám pak budou nápomocné po celý den.

Další věcí, jež Vám může spolehlivě zvednout náladu a podpořit Vaše ženské sebevědomí, jsou vůně. Vůně nám lidem zkvalitňují život v mnoha směrech. Historie jejich používání k léčebným, náboženským a poté i ryze zkrášlujícím účelům je stará jako lidstvo samo.

  • Dřevité vůně Vás hezky uzemní, podpoří Vaši odvahu a pomohou Vám dodat pocit stability a opory.
  • Něžné květinové vůně pomohou rozvinout Vaši jemnost.
  • Pryskyřice kadidlo s myrhou Vás propojí s mužským a ženským principem a Vaší rodovou linií.
  • Kořenité vůně zase hezky rozproudí energii a pomohou překonat případnou stagnaci.

Vůně Vám také mohou pomoci probudit či rozvinout určité vlastnosti či kvality typické pro různé ženské a mužské archetypy.

Vůně Vás, milé ženy, ale nemusí jen rozzářit. Věděly jste, že s jejich pomocí můžete také procestovat svět, aniž byste musely opustit místo, kde se právě nacházíte?

Zavítejte do Asie a propojte se s duchem vysokohorských zahrad severoindického království Sikkim. Nebo se společně s námořníky z Marseille vydejte na širé moře za vzácnou ambrou. Možná ale nemáte chuť na dobrodružství v dalekých krajích a raději byste jen klidně spočinuly a odpočívaly v českých luzích a hájích…

V takovém případě navštivte bylinkovou klášterní zahradu nebo přímo katedrálu Nanebevzetí Panny Marie v areálu kláštera v Kladrubech u Stříbra. Zde si můžete vybrat, zda spočinete v meditaci s archetypem Stvořitele nebo dáte přednost milujícímu a pečujícímu ženskému principu. Podívat se můžete i do kláštera svaté Barbory v Kutné Hoře a zde procítit alchymické spojení damašské růže a kouřového dřeva oud.

Tajuplnou atmosféru barokního Hospitalu Kuks v Podkrkonoší Vám připomene a náročnými obdobími života Vás provede vůně plná protikladů založená na kontrastu růže a fialky. Cestu po těchto významných místech se silným geniem loci můžete zakončit v oblasti Pálavy na jižní Moravě. Prostřednictvím tónů pryskyřic myrhy a elemi a exotických nót gardénie a fíkového mléka se můžete propojit s archetypem Královny a třeba i vzdát hold všem ženám Velké Moravy.

Takovou kouzelnou moc vůně mají. Vyhraďte si proto každý den alespoň malý okamžik na
to, abyste se s Vaší oblíbenou vůní propojily.

A nemusíte čichat jen k parfému. Zkuste se třeba cestou z práce zastavit v květinářství a přivonět k Vaší oblíbené růži, pivoňce či frézii. Nebo vnímejte, jak voní příroda po dešti…

A pak už jen sledujte, jak se Váš život díky vůním postupně proměňuje.

Přeji Vám krásné a voňavé dny plné radosti.
Vaše Eva Luna

Mgr. Eva Chvalovská – Šperky a vůně

Přečtěte si další články z této kategorie

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.