Cestování a letectví bez cestovky

autor: | Volný čas


Máme tu další článek ze série #mojeknowhow. Jedná se o souhrn příspěvků a expertní pohled podnikatelů v rámci prostoru pro zviditelnění členů Vyhledávače ve facebookové skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).

Využijte know-how podnikatelů z Vyhledávače Společně nahoru.

Lenka Bartáková – Plánování dovolených na míru doporučuje, jak na nákup levných letenek a jak zjistit, zda se vám vyplatí jet na dovolenou s cestovkou nebo bez cestovky. Dozvíte se, proč kupovat letenky jen u leteckých společností. Nechybí tipy bez cestovky a z letiště.

Koukněte na jednotlivé příspěvky a inspirujte se.


1. TIP Z LETIŠTĚ

Až dorazíte na svou odbavovací přepážku (check-in counter), v 99% situací stačí zaměstnancům ukázat jen váš cestovní doklad (OP, cestovní pas), podle kterého si vás v systému dohledají.

Většina cestujících má ale potřebu ukázat zaměstnancům veškeré dokumenty, které s sebou mají (letenka, vouchery od CK na pobyt, cestovní pojištění…).

Letenku si od vás zaměstnanci vyžádají v případě, že jim systém hlásí nějakou nesrovnalost v rezervaci nebo vás v systému nemohou najít. Potom potřebují letenku, kde je vaše číslo letenky nebo rezervační číslo (PNR – Passenger name record).

Lenka Bartáková – Plánování dovolených na míru


2. Jak nejsnáze zjistíte, jestli se vám vyplatí jet na dovolenou s cestovkou, nebo využít moji službu a jet bez cestovky?

Většina z nás si stanoví nějaký rozpočet pro každou dovolenou. Já to klientům dělám tak, že vezmu zemi, kam se chystají jet a podívám se na nabídky cestovních kanceláří. Porovnám si ceny zájezdů bez stravy, se snídaní, polopenzí, plnou penzí a all-inclusive.

Pak se podívám, kolik stojí do této země letenky, jak se pohybuje cena ubytování se stravováním nebo bez stravy. Kouknu, jak se pohybují ceny v restauracích a kolik stojí taxi/MHD.

Náklady v obou případech porovnám a klientovi řeknu, zda se mu vyplatí jet do této země s CK nebo bez. Např. takový „válecí Egypt v resortu“ vím, že bez CK levněji neuděláte.

Na druhou stranu, i kdyby vás vyšlo levněji jet s CK, a vy byste rádi v dané zemi něco navštívili, stejně vám porovnám, zda se vám vyplatí jet na fakultativní výlety s CK, nebo si tam půjčit auto, popř. zajistím místního průvodce. 

Lenka Bartáková – Plánování dovolených na míru


3. NÁKUPY LEVNÝCH LETENEK

Vždy říkám, že pokud někde uvidíte super levnou letenku, může se jednat o klasické promo aerolinky, kdy nabídne pár letenek za málo peněz. Známý měl i letenku za korunu. I já viděla pár letenek za 10, 20, 30 Kč nebo pár stovek.

Ale také nemusí a pokud uvidíte levnější letenku na nějakou dálkovku zbystřete.

Co se mi osobně přihodilo sdílím v tomto VIDEU.


4. KUPUJTE LETENKY NEJLÉPE JEN U LETECKÝCH SPOLEČNOSTÍ

Když ji koupíte u zprostředkovatele a nic se nestane, tak je to pohoda.

Pokud vám ale letecká společnost změní nebo zruší let, komunikace a domáhání se zpět svých peněz bývá komplikovanější.

Více ve VIDEU.

Lenka Bartáková – Plánování dovolených na míru


5. MOJE TIPY, KDYŽ JEDU NA DOVOLENOU BEZ CESTOVKY

Cestuji jen s příručním kufrem, klidně i 3 týdny. Jó, fakt to jde.

Pokud letím fáákt hodně daleko, první hotel rezervuji blízko letiště, protože mým jediným cílem po dlouhém letu je – jít si hned lehnout. 

Pokud v rámci dané země hodně cestuji, poslední noc před odletem domů rezervuji hotel blízko letiště. Není nic horšího než se táhnout několik hodin před odletem přes polovinu země, věřte mi. A modlit se, že to stihnete.

Další tipy a rady můžete využít na mé konzultaci: JAK NAPLÁNOVAT DOVOLENOU BEZ CK.

Lenka Bartáková – Plánování dovolených na míru

Těšte se na další články a inspirujte se každý čtvrtek ve facebookové skupině Společně nahoru příspěvky s #mojeknowhow.

Přečtěte si další články z této kategorie

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.