Útulný domov podle Feng Shui

autor: | Péče o domov


Máme tu další článek ze série #mojeknowhow. Jedná se o souhrn příspěvků a expertní pohled podnikatelů v rámci prostoru pro zviditelnění členů Vyhledávače ve facebookové skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).

Využijte know-how podnikatelů z Vyhledávače Společně nahoru.

Michala Prouzová – Feng Shui čarodějka a léčitelka prostoru doporučuje dopřávat péči nejen sobě, ale i svému domovu. Dozvíte se, proč je cílem Feng Shui hledání a nalezení harmonie a jaký vliv má na nás čisté prostředí.

Koukněte na jednotlivé příspěvky a inspirujte se.


1. Věděli jste, že…

…CÍLEM FENG SHUI JE HLEDÁNÍ A NALEZENÍ HARMONIE, KTERÁ JE ALE PRO KAŽDÉHO JINÁ?


💛 Každý se na svět dívá ze své osobní perspektivy, přes svůj vlastní filtr, nic jako objektivní pravda neexistuje, takže ani není možné říct, jak přesně vypadá harmonie v obecné rovině.

💛 Jo, je to soulad, rovnováha, každý má svou představu, ale ve fyzické realitě se to bude projevovat jinak (právě proto, že každý má svou PŘED-STAVU).

💛 Záleží tedy na tom kdo, kdy a kde bydlí. To se pak skládá do jednoho celkového obrazu.

Harmonie nastává, když se naše představy a realita shodují.

Jaká je vaše představa? Jaká je vaše představa o vašem domově, o vašem životě? Co si dokážete představit?


Co si dokážete PŘED-STAV-IT? Co dokážete vytvořit v hlavě PŘED tím, než nastane daný STAV ve hmotě?


A dokážete dosahovat svých záměrů a svých představ? Posouvají se tyto přání do reality? Protože až v tu chvíli nastává harmonie.

Jak vnímáte harmonii vy? A vytváříte si před-stavy a záměry? Jak? Napište mi.


2. V ČISTÉM PROSTŘEDÍ SE KŮŇ CÍTÍ PŘÍJEMNĚ

Jasně, to dává smysl. Já taky. A vy?


Co ale to „čisté prostředí“ je? Co si pod tím představit? Vnímám to tak, že prostředí má několik rovin.
➡ fyzickou a energetickou
➡ vnitřní a vnější✅ Fyzická vnitřní úroveň

…je o stavu našeho domova jako takového. Kolik věcí mám? Jaký k nim mám vztah? Jak jsou uspořádané? Jak moc je můj prostor volný nebo zahlcený? Všechny věci u nás doma na nás působí. I ta stará komoda, kterou chcete už rok vyhodit. 🧹

✅ Fyzická vnější úroveň

…je hodně zajímavá a vnímám ji jako vliv země v našem okolí. Co je kolem vašeho domu nebo bytu? Jinou energii nese hora, řeka nebo les 🌄, jinou nese vysoký stožár, vyhořelá fabrika nebo skládka 🏭. Ne vždy jsme schopni toto ovlivnit (i když existují nástroje Feng Shui), ale okolí ovlivňuje nás. Je dobrý si to uvědomit.✅ Energetická vnitřní úroveň

…je o tom, co do prostoru vnášíme my, naše rodina. 👨‍👩‍👦‍👦 Naše emoce a příběhy a taky emoce a příběhy lidí, kteří na daném místě žili před námi. Vše se do prostoru otiskuje. Tyto vlivy na nás také dlouhodobě působí.

✅ Energetické vnější úroveň

…je pro mě o toku energie Qi, o společném dechu. Zahrnuje vlivy nebe a hvězd, pracuje na mnohem jemnější úrovni než třeba výše zmíněná skládka. Pracuje s ní třeba technika Létající hvězdy 🌟


A možná, že je těch rovin ještě víc.


Některé roviny jsme schopni vyčistit úplně v pohodě (jakože vytřu), u některých už je potřeba práce s energií (jakože si energeticky vyčistím prostor) a na ty vnější vlivy se mi zatím zdá Feng Shui jako velmi účinný nástroj.


NA JAKÉM KONKRÉTNÍM MÍSTĚ SE CÍTÍTE PŘÍJEMNĚ VY? Napište mi.

Michala Prouzová – Feng Shui čarodějka a léčitelka prostoru


3. Pečujete samy o sebe? A dopřáváte péči i svému domovu?

Váš domov odráží energie vás samých, zrcadlí se v něm vaše vztahy a někdy i témata a otisky z minulosti.

Často jsou to věci, o kterých vůbec nevíte a neuvědomujete si je, ale které vás neustále malinko ovlivňují.

Mohla bych to přirovnat ke kapajícímu kohoutku 💧 – když vám kape kohoutek týden a vy ho opravíte, nic moc se neděje. Ale když vám kape pár let, odteče opravdu hodně vody (a hádejte, kdo ji zaplatí?). I energie u vás doma mají především dlouhodobý vliv.

Možná už jste si zvykly, že přijdete domů a rozbolí vás hlava. Nebo že v restauraci si s partnerem skvěle pokecáte a doma má furt tendenci se to zvrtnout v divokou diskuzi.

Záleží totiž na tom, co u vás zrovna kape. Živá nebo mrtvá voda.

Jsem dobrá v tom, že během energetického léčení prostoru vytáhnu témata, která potřebují pozornost a opečuji je. Uznám je, poňuňám je, pohladím je a energie vašeho domova se promění.

I váš domov si přeje být opečován a cítit, že vám na něm záleží. K opečování domova TUDY. ❤️


4. Skvělý dotaz

JAK JE TO S ENERGIÍ VĚCÍ? KONKRÉTNĚ TŘEBA PRSTÝNKŮ? MŮŽOU NĚJAK OVLIVŇOVAT?

No jasně! Všechno může ovlivňovat. Částečně je to o tom, jak moc se necháme, jak moc to dovolíme.

Ale stejně tak jako celý domov a byt nese svoji energii, svoje bolesti i radosti, tak i jednotlivé věci mají svoje vibrace a nastavení.

➡ A mohou nás buď podporovat v naší cestě anebo ne.

💛 Vždyť o tom přesně jsou obrazy, svíčky nebo šperky se záměry. Předměty, do kterých tvůrce vtisknul svou esenci nebo jim vdechl určitou energii. A my je potom chceme mít, protože nám dodávají přesně to, co potřebujeme, co nás podporuje.

🖤 A pak je ta druhá kategorie věcí, které nás nepodporují, ale spíš stahují. Někdy naprosto zřejmě, jindy skrytě. Určitě už jste se setkali s předmětem, který prostě nemáte rádi, spouští ve vás určité vzpomínky nebo emoce. Nebo se u nich prostě jen cítíte divně a nevíte proč. No prostě s vámi neladí.

Co s nima?

Zbavte se jich. Nebo je převibrujte. Nebo si je nechte převibrovat.

Konkrétně tyto prstýnky v sobě nesou příběh, který chce být viděn a vyléčen a projevuje se skrze prstýnky, protože je to nejjedodušší způsob, jak na sebe upozornit. Vždyť když mám krásný manželství, všechno mi klape, ale ten prstýnek mi nějak divně vadí potřebuju zjistit, co za tím vězí…

Jak to vnímáte vy? Dopřáváte si podporu silových předmětů?

A pokud něco nechcete vyhodit, ale potřebujete to přeladit, najdete mě TADY.


5. Fakt špatně chápu mluvený slovo

Vypínám se. Zase ale docela dobře pracuju se psaným textem (a to jako nemyslím copywriting, ale jakože to při tom psaní skrze mě teče) a ještě líp s energií v rukou.

Takže ve své práci využívám těchto kvalit a při energetickém načítání a ladění beru do ruky pastelky, do těla důvěru v proces a do srdce lásku.

Díky tomu se mi pod rukama rodí zobrazení energií, které často dřív vidím v hlavě, ale skrz tu ruku se to tak pěkně propíše na papír… takže je díky tomu můžete vidět i vy.

A pak píšu. Díky tomu se otevírají emoce a příběhy a postupně se noří z mlhy. Pokaždé to probíhá trochu jinak. Ale pokaždé je to zábava a je skvělé tím procesem procházet.

Pokud to chcete zažít na vlastní kůži a vlastní domov, tak tohle všechno se propojuje v Energetickém léčení prostoru.

Michala Prouzová – Feng Shui čarodějka a léčitelka prostoru


A pokud byste chtěli jen tak trochu ochutnat, tak je tu Pozvednutí energie domova (no možná se to bude jmenovat ještě jinak), kde energie natáhnu stejně, ale nenimrám se v nich tak do hloubky. Dozvíte se zhruba, co doma máte, že už je to vlastně jinak (protože jsem spustila posun) a rychlý vzkaz.

Najdete mě v Messengeru nebo na mém webu.

Michala Prouzová – Feng Shui čarodějka a léčitelka prostoru

Těšte se na další články a inspirujte se každý čtvrtek ve facebookové skupině Společně nahoru příspěvky s #mojeknowhow.

Přečtěte si další články z této kategorie

Energie domova

Energie domova

Michala Prouzová je Feng Shui čarodějka a léčitelka prostoru. Ukazuje ženám, jak s jejich domovem pracovat tak, aby je podporoval a vedl na jejich jedinečné cestě životem.

Design a energie domova

Design a energie domova

Ing. Marie Vala je interiérová šamanka a designérka. Váš domov opečuje od uvíznutých energií z dávné minulosti až po výběr barev do každé místnosti. Vytvoří unikátní interiér, který s Vámi bude ladit a souznít.