5 tipů, jak pracovat sama se sebou

autor: | Terapie


Máme tu další článek ze série #mojeknowhow. Jedná se o souhrn příspěvků a expertní pohled podnikatelů v rámci prostoru pro zviditelnění členů Vyhledávače ve facebookové skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).

Využijte know-how podnikatelů z Vyhledávače Společně nahoru.

Dagmar Vorlová – průvodkyně vnitřní proměnou doporučuje, jak se postavit do své síly a předcházet negativním emočním stavům. Dozvíte se také 10 důvodů proč se zabývat emocemi.

Koukněte na jednotlivé příspěvky a inspirujte se.


1. Jak se postavit více do své síly?

Ženská síla rodí do hmoty. Má sílu přijímat, plodit, zářit. A aby rodila do hmoty potřebuje projít tělem.

💜 V sedmé čakře vstupuje nápad do těle

🌌 V šesté čakře vzniká vize. Obraz, představa.

💙 Pátá čakra =mluvíme o to, co je ve vizi. Zpřesňujeme obraz díky diskuzi.

💚 Otevíráme srdce, přidáváme lásku.

💛 Děláme první konkrétní kroky, posilujeme sebehodnotu, sebelásku.

🧡 Výživíme, dočerpáme, těšíme se, užíváme si

♥️ Rodíme, radujeme se.

A jak si tedy stoupneme do své síly?

Posílíme každý aspekt této cesty manifestace do hmoty.

  • Ženy, které na sobě pracuji duchovně, mají často oslabeny první tři čakry a manifestace jim jde ztuha nebo omezeně.
  • Ženy v hmotě, raciu mají zase oslabené vrchní čakry a jsou na štíru s nápady,vizemi.

Pátá čakra nese nádech toho být vidět. Třetí je o sebelásce, sebehodnotě, vnitřní síle……

Pokud jsou čakry v souladu a proudí energii mezi nimi, vytvoří se jakýsi sloup, který dodá vnitřní stabilitu, sílu, klid, zvnitřnění i sílu manifestovat cokoli.

A kdybyste chtěli vědět, jak jste na tom a jak konkrétně pokračovat, těším se na konzultaci s Vámi.

Dagmar Vorlová – průvodkyně vnitřní proměnou


2. Osvobození se, aneb jsme opravdu svobodné?

Často tady mluvíme o autencitě, svobodě, ale jak se k nim opravdu dostat?

Za mě žijeme ve spoustě převzatých vzorců, programu, přesvědčení a emocí, které nás ovlivňují v rozhodování i chování.

Je to spousta nevědomých musím, mám, měla bych….

Jaké jsou to programy a odkud pochází?

1) 👪 jsou to programy z rodu – ovlivňují nás téměř všude, ve vztazích k majetku, penězům, podnikání, životu, propisují se do partnerských vztahů i vztahů s dětmi

2) 👯nevědomé programy z dětství – dítě neumí situaci vyhodnotit logicky a tak si ze svých zážitků skládá iracionální příběhy, kterými se řídíme např. Když udělám něco bláznivého, přijde trest, zpíváš krásné, ale dlouho – přestaneš zpívat.

3) 👩‍❤️‍💋‍👩Vztah k sobě je formován vztahy s okolím – s rodiči, učiteli, spolužáky – vychází z jejich přijetí, či nepřijetí, z uznání schopností, vysmívají, zkušenosti – vytvářejí se zde programy měla bych, aby…mě přijali, měli rádi …

Když se nechávám těmito programy řídit, ovlivňovat a reaguji ze zranění – nejsem svobodná ani autentická.

Ukážeme si to na příkladě:

Mám kritickou, přísnou matku a její výchova mě velmi zranila. Ještě teď mám pocit, že nejsem dost dobrá. Tak jsem se rozhodla, že nikdy nebudu vychovávat děti jako ona.

Teď mám děti a jsem k nim příliš benevolentní. Začínají mi skákat po hlavě, nemám autoritu a když jejich chování přesáhne hranici stane se ze mě moje máma a řvu. Stále žijí ten stejný program, jen na druhé straně mantinelu.

To pravá svoboda vznikne vyléčením zranění pochopením, uvědoměním, odpuštěním, případně vypořádáním se z rodem.

Poté začneme výchovu objevovat ze svého středu. Teprve pak uvidíme čistě a můžeme vytvářet svá vnitřní pravidla. Vychovávat své dítě autenticky.

  • Často přebíráme přesvědčení typu, je to těžké, musí to být složité, musíme si to zaslouží, vydřít…
  • Musíme mít věci pod kontrolou, nejsme dost dobré….

Zajímá Vás to? Chcete vědět víc?

Udělejte si kvíz a zjistěte, zda jste hrdinka nebo oběť.

Dagmar Vorlová – průvodkyně vnitřní proměnou


3. Víš, že všechny emoce nemusí být tvoje?

Je to tak.

Některé emoce pocházejí z:

1) Rodu

Jsou to i sestavy emocí a emočního jednání reagující na určité situace např. nedůvěra k mužům, nízké sebevědomí.

Většinou jsou uloženy v těle a zapsány v DNA. Cestou je je vrátit do rodu a dostat z těla pohybem, cvičením zaměřeným na uvolňování emocí.

2) Z minulých životů

A tady vytáhnu podvědomí strach, že tě upálí jako čarodějnici, nevysvětlitelný strach z vody…

I ty je třeba vrátit, ukončit karmickou smyčku a vyčistit tělo.

3) z kolektivního vědomí

A tady holky radím, nemusíme se připojovat a číst všechno. Prostě příjem vypnout a odpojit se. Poslední příklad jsou emoce kolem války – pro ujasnění si.

4) emoce načtené z ostatních

Tak k těm mají sklon citlivé osoby, empati i projektoři. Tady je dobré si vytvořit hranice, poznat co je moje a co cizí a najít způsob, jak to cizí vypouštět a nežít to.


4. Jak předcházet negativním emočním stavům?

Stará emoční zranění a traumata způsobují, že jednáme vztekleji (obranná reakce), nemáme sebevědomí, sebehodnotu, bojíme se, držíme se zpátky, mlčíme, příliš mluvíme…

To je jen malá část toho, co se nám celoživotně děje, dokud svá zranění nezahojíme a navrátíme se ke svým přirozeným reakcím.

Tím to však nekončí.

Nestačí jen léčit emoční zranění, ale potřebujeme v sobě rozvíjet kvality, které nám pomáhají předcházet negativním emočním stavům.

1. Naslouchání si a intuice – naslouchaní si nám pomůže zjistit své potřeby, sny, potřeby těla a intuice nás povede ke správnému řešení, naplnění, radosti. Tím jdeme správným směrem a pocity v nás jsou radostné.

2. Emocionalita a otevřené srdce sobě – otevřít srdce sobě nám umožní dělat věci pro sebe, být na prvním místě. Přijmutí své emocionality nám otevře dveře prožívat své emoce, uznat je a neukládal v těle.

3. Lůno a tělo – lůno je symbolem samotného ženství v těle, prožívání a tvoření reality. Bránou a spojením s životem je tělo. Jak tvořit v realitě bez těla? Nejde. Jak být ženou bez uznání svého ženství? Nejde.

Proto jsem emoční terapeutkou, abych ženám pomohla vyléčit své zraněné já, pracovat s emocemi ve svůj prospěch, ale i předcházet negativním emočním stavům, nemocím …


5. 10 DŮVODŮ PROČ SE ZABÝVAT EMOCEMI

1.DŮVOD JE ZDRAVÍ, PROTOŽE NEŘEŠENÉ EMOCE = NEMOCE. Pokud své emoce neprožijeme, nevyventilujeme, jejich energie se shlukuje. Ze shluku se stává blok 💨 z energetického bloku 💨 blok v energii v těle a z toho nemoc.

2.VNITŘNÍ KLID A VYROVNANOST – Potlačování a neřešení emocí vede ke kumulaci energie, která buď bouchá jako přeplněný papiňák, nebo nás ponoří do bahna stagnace a nespokojenosti. Při prožívání emocí a jejich zdravém ventilování energii proudí, nic se neshlukuje a to přináší vnitřní klid a vyrovnanost.

3.CYKLIČNOST EMOCÍ – ŽENY JSME CYKLICKÉ. I naše emoce jsou spojené s naší cykličností. Pokud svá témata řešíte, měníte se, emoce vytvářejí sinusoidu celkem plochou. Pokud se bráníme změně, děláme, že se v nás nic neděje, výkyvy v emocích Vás mohou srážet k zemi. Takže nás to stejně k řešení vede.

4. DŮVOD JE, ŽE ENERGIE EMOCÍ NÁM MŮŽE POMOCI SPLNIT SVÉ SNY. Emoce mohou být buď pomocníci, nebo sabotéři a záleží na Vás, jak je použijete. Strach nás může zastavit, nebo nás upozornit na nějaké nesrovnalosti. Vztek může vše rozbít, nebo může být motor v situacích, kde vystupuji z komfortní zóny a ještě neumím být v energii nadšení. A radost, nadšení, štěstí vedou ke snům.

5. PLYNUTÍ. Energie emocí nás vede cestou radosti. Pokud budeš následovat svou vnitřní radost, dovolíš si ji ve svém životě. Půjdeš s nadšením a důvěrou. Začneš plynout, pojedeš na vlně emocí.

6. CITLIVOST K SOBĚ. Začneš vnímat, jak se cítíš v kterých situacích, co ti přinášejí, jaké programy spouštějí. Přestaneš vytvářet situace, které ti škodí a vytvářet ty, které ti prospívají.

7.VĚDOMÁ ROZHODNUTÍ. Se zvýšenou citlivostí se stáváš přítomnější a rozhoduješ se vědoměji pro sebe.

8.ZLEPŠENÍ VZTAHŮ – vymizí vznětlivost, hádavost, strachy. …. Začneš komunikovat své potřeby, přání……A najednou budeš spokojená se sebou a posléze i ve vztazích.

9. PRUŽNOST TĚLA I MYSLI – pokud emoce proudí a nedržíš je na uzdě, i tvé tělo je pružné a uvolněné.

10.ROZPROUDĚNÍ HOJNOSTI – Jakmile vše v těle proudí i hojnost má možnost ukázat se ve dveřích.

Takže pojďte hlouběji a podívejte se se mnou do příčin emoční nerovnováhy. Více informací najdete ZDE.

Dagmar Vorlová – průvodkyně vnitřní proměnou

Těšte se na další články a inspirujte se každý čtvrtek ve facebookové skupině Společně nahoru příspěvky s #mojeknowhow.

Přečtěte si další články z této kategorie

Jak vám pomůže tibetská mísa

Jak vám pomůže tibetská mísa

Ing. Klára Dvořáková je inspirátorka s tibetskou mísou. Naučí vás techniky, jak se zbavit špatné nálady a vyčerpání během pár minut. Jak zklidnit dítě, vyčistit prostory, dobít baterky nebo zrelaxovat celé tělo.

Vztahy a energetické léčení

Vztahy a energetické léčení

Hanka Burešová se věnuje terapii a energetické harmonizaci. Pomáhá ženám vyléčit bolest minulosti a žít štěstí přítomnosti. Při terapiích se dostane do příčiny problému, tu pročistí, aby už neměla vliv na váš život.

Jógou ke spokojenému životu

Jógou ke spokojenému životu

Romana Farna je celostní terapeutka, lektorka jógy, oční jógy a dechových technik. Poradí a pomůže klientům s konkrétními zdravotními obtížemi, společně najdete cestu k obnově zdraví a radosti ze života. Věnuje se všem věkovým kategoriím od malých dětí po seniory.

Vysoká citlivost a jak s ní pracovat

Vysoká citlivost a jak s ní pracovat

Ing. Sandra Woiwode je žena s citem a EFT praktička. Vede ženy k pochopení vysoké citlivosti a nalezení svých darů. Také pomáhá ženám zbavit se stresu, emočních bloků a limitujících přesvědčení pomocí metody EFT (ťukání).