5 rad, jak na zdraví

autor: | Zdraví


Je tu další článek ze série #mojeknowhow. Jedná se o souhrn příspěvků a expertní pohled podnikatelů v rámci prostoru pro zviditelnění členů Vyhledávače ve facebookové skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).

Využijte know-how podnikatelů z Vyhledávače Společně nahoru.

MUDr. Martin Zulák – Medicína s láskou doporučuje, jak být zdraví a svobodní. Dozvíte se také, jak vzniká úzkost, co s nespavostí a kudy vede cesta ke zdraví.  Vysvětluje i rozdíl mezi egocentrismem a hypersenzitivitou.

Koukněte na jednotlivé příspěvky a inspirujte se.


1. CHCETE BÝT ZDRAVÍ A SVOBODNÍ?

Jsem celostní doktor a rád Vám s tím pomohu.

Vždycky jste cítili, že je tu něco více než klasická medicína? Odešel jsem ze systému a doktorátu kvůli tomu, že to pro mě nemá smysl. Troufám si říci, že vidím hlouběji a spojuji více věcí, je to moje know-how.


PROČ JE ČLOVĚK ČASTO NACHLAZENÝ?

Rovnováha tělo-emoce-mysl

Rozeberu nejčastější tělesnou příčinu a to je stav sliznic. Zdravá sliznice má správnou hlenovou vrstvu, mikrobiom, těsnost buněk epitelu, imunitu za ní. Z pohledu čínské medicíny za stav sliznic může prvek země, okruh slinivka/slezina. Pokud je v nepořádku, tvoří se hleny, jsou poruchy imunity, únava, nadváha, nadýmání, tvorba modřin aj.


Jaká jsou základní pravidla pro dobrou kondici slinivky/sleziny?

  • Pravidelná strava = jíst v pravidelných časech. První jídlo/tekutina ráno nastavuje biorytmus, pokud jíte každý den jinak, sjednoťte časy.
  • Neujídat přes den, držet se 3-4 porcí jídla za den, mezi jídly nejíst NIC, jenom pít.
  • Jíst do polosyta.
  • Jíst teplá jídla a pít teplé tekutiny.
  • Vyloučit, omezit pití kávy, cukrů, mléčných výrobků, pečiva, syrové zeleniny a ovoce, chladných jídel.

Netělesná příčina nejde obecně říci, protože každý má jiný psychosomatický problém. Dá se však říci, že nachlazení je nejčastější u přepracovaných lidí, kteří si nevěnují péči.

Na mém profilu ve Vyhledávači najdete i článek s postupem na psychosomatickou příčinu nemoci.

POMOHU VÁM K LEPŠÍMU ZDRAVÍ.


2. JAK VZNIKÁ ÚZKOST?

Nezpracovanými emocemi den za dnem, děje se to i Vám?

ÚTĚK OD EMOCÍ stokrát jinak.

Znáte to, když se den neodvíjí podle vašich představ? Něco se nepovedlo v práci. S partnerem se neumíte dohodnout. Děti obzvlášť neposlouchají a narušují hranice. Vynořila se vám kopa nepříjemných emocí a tak si řeknete, že by by bylo fajn něco udělat…

ÚTĚK od emocí může vypadat:

  • Jít uklízet nebo vařit.
  • Sex
  • Udělat další webinář nebo výrobek.
  • Pracovat na zahradě.
  • Dát si nohy nahoru a pohár vína.
  • Pokecat s kámoškou.
  • Zaměřit se na hezké věci, pocity, vzpomínky.
  • Jít si zaběhat/zacvičit.
  • Jít si zameditovat, udělat dechové cvičení.
  • Číst si hezkou spirituální knížku.
  • Studium, práce, počítačové hry.
  • Alkohol, nakupování …

Máme v hlavě to, že ostatní toho zvládají o hodně víc a jsou vysmátí a plní energie. Pokládáte tyto přístupy za správné?

ÚTĚKOVÉ STRATEGIE – zahánění negativních emocí různými činnostmi od uvaření čaje až po potlačení, odmítnutí. Únikovou strategií je cokoliv, čím se v aktuálním okamžiku rozptýlíme, abychom danou emoci nemuseli cítit. Dlouhodobé potlačování tvoří úzkosti.

Tyto strategie jsou však krásné pozlátko, pod kterým se skrývá pravda, kterou nechceme cítit a teda nemůžeme posunout svůj život správným směrem. Jakékoliv emoce nás vedou. Neexistují špatné emoce. Vedou směrem k léčení a sebelásce.

Své stinné stránky nevyléčíme tím, že je od sebe oddělíme nebo potlačíme. ALE tím, že je přijmeme s láskou.

PŘÍKLADY:

malování

„Když se necítím dobře, jdu se z toho vymalovat. Na plátno dám svou emoci. Dělám to tak roky a funguje mi to.“

= útěk. Je pociťována negativní emoce. Paní od ní utíká malováním s duchovní výmluvou, že tak je dávána energie pryč. Roky už to dělá a negativní emoce pořád cítí. Takto nevypadá řešení. Po zpracování emoce a pochopení jejího významu není třeba se další roky plácat v negativních emocích. Paní si nedala říci a maluje dodnes.

sex

„S klientkou jsme se dostali do bodu, že ji vadí povrchní vztahy na jednu noc. Během uvědomování vytvářela různé myšlenkové scénáře: „Cítím, že je potřebuji ulovit, abych se cítila lépe“.

NE, to není emoce, to je popis. Jak se cítíte, proskenujte tělo a najděte emoci, např. zoufalá, škaredá. Klientku jsem musel usměrňovat, protože odbíhala do logiky (útěková strategie). Ale povedlo se. Prvotní emoce byla OSAMĚLÁ. Dále jsme ji transformovali a přes zoufalost, milovanost, sebevědomí apod. skončili na UVOLNĚNÁ.

AHA. Po procesu se cítila o moc lépe. Transformovala emoci, kterou neuměla zpracovat a utíkala od ní k sexu. Po sexu se stejně cítila osamělá. Což si uvědomila, že sex byl od ní jen útěk.

Práce s emocemi je jiná úroveň. Nemá na ni každý. Je třeba minimálně postupovat. Není to ze dne na den ale týdny. Proto dělám konzultace 1:1, v rámci 👉těla-emocí-mysli👈.

Zkuste si všímat svých útěkových strategií, jaké jsou vaše nejčastější?

Můj hlavní je útěk do práce a do samoty.

martin-zulak
MUDr. Martin Zulák


3. EGOCENTRIK vs. HYPERSENZITIVNÍ

Dá se říci základní dělení nás všech. Ideální je rovnováha, ale každý máme chvíle, kdy jednáme buď egocentricky nebo hypersenzitivně. Vysvětlím…👇

EGOCENTRISMUS

V centru člověka je jeho osobnost = ego. Jde za svým cílem. Volí si možnosti, které mu vyhovují. Manipuluje druhými, aby dosáhl svého (až nařizuje). Nikdo jiný jim nemůže lépe pomoci. Obviňují druhé z nezdaru. Nevidí a necítí potřeby jiných lidí. V rozhovoru se dozvíme vše o něm, ale nezeptá se na druhé. Až dohovoří, tak se cítí fajn. Poděkuje a jde dál bez toho, že by se zeptal druhého, jak se cítí.

„Nemůžeš pls přijít o pět minut dříve? Díky, čau.“

„Nestihl jsem odepsat v termínu, ale určitě se domluvíme teď, je to jen chvilka.“

„Zapomněl jsem na to, protože jsi mi to měla připomenout a neudělala jsi to.“

Mohou být označeni za energetické upíry, ale to jen kvůli tomu, že druhá strana neumí říct dost.

HYPERSENZITIVNÍ

Neumí říct dost. Protiklady se přitahují a je to opak egocentrika. Pokud se stane chyba, vezme ji na sebe. Chce se všem zavděčit. Vnímá potřeby druhých více než své. Jsou přecitlivělí, tiší a více sledují než konají. Přemýšlí nad tím, jak druzí přemýšlí. Naciťuje, jak se druzí cítí. A podle toho pak jedná (chytře manipuluje).

„Přejete si to takhle?“

„Řekni si kdy potřebuješ, já dojdu.“

„Nevím, co bych si vybrala za jídlo. Co si budeš dávat ty?“


PROČ TOHLE ROZDĚLENÍ?

Kvůli dětství… toto dělení je z pozice ega, vědomého já. V rámci přežití dítěte v rodině a jeho temperamentu se z dítěte stane egouš nebo hypouš.

Je to díky odpojení rodiče ze vztahu (práce, druhý člověk, televize, mobil, své zájmy). Dítě ale potřebuje naplnit své potřeby a jestliže ho nikdo neslyší a nevnímá, tak musí řvát = egouš nebo chytře manipulovat = hypouš. Výsledkem máme tyto základní dva typy osobnosti. Chtějí jen naplnit své potřeby…

HARMONIE JE V ROVNOVÁZE.

Bossové více zveličují své ego a citliví lidé více zjemňují. = chyba, tímto jen potvrzují trauma z dětství.

První, co můžete udělat je spravit sebe, ne druhé.

OTÁZKY:

pro egouše: Jak se cítí druhý člověk? Co potřebuje? = otočení zahleděnosti do sebe na lidi kolem sebe.

pro hypouše: Jak můžu být citlivý vůči sobě? Jak vnímat své myšlenky, emoce? Jaké mám potřeby? = dát sebe na 1. místo

Práce je to nesnadná, protože měníte svou osobnost = ego, a to se nechce měnit, protože to chápe jako svou smrt. A kdo chce umřít?

MÁTE NĚJAKÉ OTÁZKY? KDY JSTE EGOUŠ A KDY HYPOUŠ? Napište mi.


4. NESPAVOST

Asi každý z nás zažil ty chvíle, kdy se nám nedaří usnout. Někoho to trápí jen někdy, někdo obráží všechny doktory a léčitele. Jaké je řešení?

Jsem celostní lékař se zaměřením na psychosomatiku, tedy stručné rady níže.

• spánek představuje odpočinek

Pokud celý den za něčím spěcháte, pracujete, zapomínáte jíst, vozíte děti atd. atd. a nemáte nikdy za den čas si odpočinout, tak váš nervový systém je naučený na výkon. Neumí odpočívat a proto musíte dát do denního diáře CÍLENĚ odpočinek. Normálně byste měli přes den 40% doby odpočívat (do toho se nepočítá spánek).

• nezpracované emoce dostávají slovo v klidu = spánku

Pokud jedete jak fretky, tak nemáte prostor si odžít různé emoce, které na vás přes den jdou. Ty ale musí někdy ven. Stádium před úzkostí a panikami je právě nespavost. Všechny jsou spojeny s nezpracovanými emocemi.

Když odpočíváte, váš nervový systém je pustí ven, protože si chce zpracovat ty bloky, které jste vytvořili. V tom je člověku nepříjemně a nevydrží odpočívat. Tak vstane a něco dělá. Ale potlačíte emoce další prací. Hromadí se vám bordel a výsledkem je nemoc.

Nezpracované emoce souvisí s podvědomými traumaty. Jednoduché jako facka. Bohužel lidé hledají bylinky, léky, techniky dýchání a další.

NEJPRVE ŘEŠIT MYŠLENKY A EMOCE. Ty souvisí s traumaty. Řešení neleží vně, ale uvnitř nás.

Vnější pomoc berte jako berličku, nikoli jako záchranu. Berliček je hodně.

využívám hořčík, ašvagandu, Schüsslerovy soli, bachovy esence, dech. Celkově se snažím stabilizovat tělo a současně řešit psychosomatické příčiny potíží. Ve všem nás vede naše duše a učím klienty jí rozumět, překonávat bloky, vzorce atd.


5. KUDY VEDE CESTA ZDRAVÍ?

: : : V autenticitě a spojení. : : :

Mé know-how je v tom, že neignoruji západní medicínu. Inspiruji se alternativní medicínou a naciťuji se třetím okem. Vše spojuji.

Rozvíjím všechny tyto schopnosti a pracuji na tom, ať jsem s nimi v souladu. Který doktor kýve kavadlem? Který šaman umí anatomii a laboratorní hodnoty? Život mě vede a já se učím.

Svým rozvojem, zpracováním vzorců, traumat a léčení těla můžu pomoct i druhým.

: : : JSEM ČÍSLO 7, JSEM ZMĚNA. : : :

Chcete-li změnu, kontaktujte mě na mém webu.

MUDr. Martin Zulák – Medicína s láskou

Těšte se na další články a inspirujte se každý čtvrtek ve facebookové skupině Společně nahoru příspěvky s #mojeknowhow.

Přečtěte si další články z této kategorie

Jak na investice a zdraví

Jak na investice a zdraví

Jolana Bieliková odkrývá lidem svět investic do drahých kovů a zdraví. Připravuje vždy konkrétní investiční plán a návrh složení a velikostí slitků, žádná plošná řešení. Klienti oceňují atmosféru důvěry a pohody, ve které schůzky probíhají.

Menstruace v pohodě

Menstruace v pohodě

Vendulka Pánková nabízí celostní přístup k ženskému tělu – skrze tanec, zdravý a vědomý pohyb, práci s pánevním dnem a s ním souvisejícími ženskými tématy.

Zdravá chůze

Zdravá chůze

MUDr. Karolína Částková je barefoot expertka a lektorka kurzov. Naučí Vás ušiť si vlastné pohodlné barefoot topánky na mieru. Poradí Vám s prevenciou a riešením problémov s nohami.