Ženské podnikání

autor: | Koučování, Podnikání online


Máme tu další článek ze série #mojeknowhow. Jedná se o souhrn příspěvků a expertní pohled podnikatelů v rámci prostoru pro zviditelnění členů Vyhledávače ve facebookové skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).

Využijte know-how podnikatelů z Vyhledávače Společně nahoru.

Lucie Galle – Mentorka, koučka autentického podnikání doporučuje, jak se cítit pevně ve svém podnikání i životě. Dozvíte se, že ženské podnikání je těžká věc a co udělat pro fungující podnikání a cestu v onlinu.

Koukněte na jednotlivé příspěvky a inspirujte se.


1. Chceš se cítit pevně v kramflecích ve svém podnikání i ve svém životě?

Milá ženo, jednou z věcí, která mně hodně pomohla byla práce na mé vnitřní síle.

Pro mě jako mentorku a koučku autentického podnikání bylo nalezení vnitřní síly základním kamenem mojí práce. Abych mohla dělat svojí práci v plné síle a souladu sama se sebou a tohle ti předávat dál.

První a nejdůležitější věcí je uvědomit si, že základem k nalezení vnitřní síly je sebeláska. Ano, ta sebeláska, o které se velmi často mluví. Není to klišé, ale je to základní stavební kámen pro tvou vnitřní sílu. K tomu naučit se mít rády, takové, jaké jsme ti velmi pomůže naučit se napojovat sama na sebe.

 • na svoje tělo
 • na svoje srdce
 • na svoji duši

Jaký je rozdíl mezi tím být napojeni na svůj rozum a svoje srdce, svoje tělo nebo dokonce svoji duši. Víš to?

Naše srdce a naše duše s námi mluví skrz naši intuici, ale náš mozek s námi mluví skrze naše strachy.

A co ti pomůže plně otevřít své srdce a následovat intuici. Zbavit se strachů, bloků a nesmyslných vzorců?

Podělím se s tebou o to, co pomáhá mně.

 • Díky cvičení jógy jsem se naučila rozumět svému tělu.
 • Díky meditacím se napojuji na svoje tělo a duši.
 • Díky metodě, kterou používám napojuji svoji mysl na své emoce a své tělo.
 • Jako podpůrné metody používám i rituály, karty a práci s energií.

I ty si můžeš najít to svoje jedinečné a unikátní, co pomáhá právě tobě. 

Skrze svoje tělo, duši nebo intuici si posiluješ sebevědomí a kruh se uzavírá. Vracíš se sama k sobě a učíš se žít i podnikat v souladu sama se sebou. Milovat sama sebe a dávat se na první místo, jak v životě, tak v podnikání. A přesně takhle si můžeš nastavit i své podnikání v souladu sama se sebou a v plné síle. Vše ti jde potom snadněji a s větší rychlostí.

Vstup do své plné síly a nech rozzářit sebe i tvé podnikání. Jak vnímáš svoji vnitřní sílu v podnikání právě teď? Dáváš více na svůj mozek nebo svoji intuici? Více o mě najdeš ZDE.

Moc se těším.
Lucka

2. Ženské podnikání je sakra těžká věc

Milá ženo, chci se s tebou podělit o jednu velmi důležitou věc v ženském podnikání, kterou jsem si připomněla, díky jedné přednášce. Děkuji za ni.

Ženské podnikání je sakra těžká věc. A proč to tak je?

My ženy máme v životě i v podnikání spoustu rolí. Jsi matka, dcera, sestra, manželka, milenka a možná už i tchýně nebo babička. V podnikání, alespoň na začátku, jsi většinou také prodejkyně, markeťačka, copywriterka, webové designérka, účetní a samozřejmě tvůrkyně, vizionářka.

Už jenom ten fakt, že jsi se do podnikání dala zaslouží velké ocenění.

V našich životech se, ale kromě podnikatelských dramat, často odehrávají i dramata osobní. A o tom se málo mluví. A já ti dneska chci říct, že je to normální. Já sama jsem si nedávno takovou situací prošla. Už druhým rokem bojujeme o přežití našich restaurací, a k tomu nám ještě onemocněl 22letý synovec rakovinou. Byly to sakra těžký roky a náš synovec bohužel na sklonku léta této zákeřné nemoci podlehl. Bylo to zrovna v době, kdy jsem měla naplánovanou kampaň na nový program. Kampaň jsem samozřejmě zrušila, protože jsem neměla sílu a energii něco propagovat. A svět se nezbořil. Dopřála jsem si čas a péči, kterou jsem potřebovala. V tu chvíli jsem si uvědomila, co všechno my ženy dokážeme zvládnout. A ať se ti momentálně v životě nebo podnikání děje cokoliv, tak mi věř, že nejsi sama, kdo třeba právě teď prochází těžkým obdobím. Osobními dramaty si prošli i velmi úspěšní podnikatelé a podnikatelky.

Zastav se, vydýchej se a dej si tolik času, kolik potřebuješ, protože ty to nakonec zvládneš. Zvládneš to, protože jsi žena. A my ženy jsem velmi silné, aniž si to uvědomujeme.  Dopřej si čas, dopřej si pomoc, kterou právě potřebuješ. Mysli teď hlavně sama na sebe.

A když budeš potřebovat podporu nebe vedení, tak napiš. Mým darem duše je empatie, laskavost, hluboké naslouchání, ale i schopnost rozplést záseky v tvém podnikání i životě. Nasměrovat tě tím správným směrem v souladu s tebou samotnou.

Jsem tady pro všechny ženy, které moje dary právě volají. Více o mně najdeš ZDE.

3. Jaký jsi tip?

Milá ženo, bývala jsem čistě racionální typ a jela plně na mužskou energii.

Takže strategie, procesy, produkty a peníze. Nastudovala jsem mraky marketingových strategií, a to jak zahraničních, tak českých. Všechno jsem pečlivě zaváděla do praxe. Výsledky jsem měla, ne že ne, jenže jsem byla strašně unavená. Výsledky prostě nebyly úměrné námaze. Někomu tohle fungovat může, ale mně to neuspokojovalo.

Tak jsem si řekla, že to přece musí jít jinak. Jinak než trávit hodiny prací, ale nemít čas ani energii se věnovat tomu důležitému. Tvoření, svým klientkám, svému růstu. A samozřejmě rodině. Ano řešením by bylo delegování, jenže ruku na srdce, kdo ze začínajících podnikatelek si tohle může dovolit?

Přesně v tomhle okamžiku jsem narazila na to, co mně v té době připadalo neuchopitelné. A to propojení mužské energie (strategie) a ženské energie (intuice) v podnikání. Našla jsem cestu, jak podnikat v souladu sama se sebou. K tomu, ale musíš najít rovnováhu i sama v sobě. Otevřít se novým věcem a u mě to byla spiritualita a práce s energiemi. Nejsem žádný spirituální expert, ale našla jsem rovnováhu sama v sobě, svoji vnitřní sílu a způsob, jak porazit své strachy.

A proto tě teď mohu naučit nastavit tvého podnikání, v souladu s tebou samotnou a přesto chytře a efektivně. Více o mně a mých službách najdeš ZDE.

Chceš podnikat v souladu sama se sebou, napiš mi na Messenger. Lucka

Lucie Galle – Mentorka, koučka autentického podnikání

4. Nefungující podnikání

Často za mnou přicházíš se svým podnikáním v okamžiku, kdy ti nefunguje. A velmi často je tou příčinou to, že si nejsi jistá sama sebou a necháš se vláčet svými strachy.

Všichni je máme. Je to náš mozek, který se nás snaží chránit. Jenže ochranná funkce mozku je dobrá při základním ohrožení života jako utíkej atd. Jinak nám neprospívá, ale spíše nás brzdí.

Jak to tedy vlastně funguje:

 • Mozek nás má chránit před nebezpečím.
 • Jenže mozek si vyhodnotí jako nebezpečí všechno to, co nezná.
 • Situace, které jsou pro něj nové vnímá jako nebezpečí.

A proč to tak je?

Protože nás v neznámém prostředí nedokáže chránit, jenže on neví, že my to přece ženy zvládneme.

Důležité je proto si to uvědomit a své hlavě poděkovat. Po té můžete svůj strach propustit. Moje klientky už vědí, jak se svými strachy pracovat. Věnujeme se jim důkladně v naší společné práci.

Chceš vědět víc o tom, jak pracuji se svými klientkami?

Více informací najdeš na mém webu.

5. Cesta v onlinu

Často na sezeních řeším se svými klientkami, jak vnímají svoji cestu v onlinu. Srovnávají se ostatními podnikatelkami. Tohle téma se prolíná i do našich osobních životů. A zbytečně nám komplikuje život i podnikání.

To, že se srovnáváš s ostatními ti většinou moc neslouží a naopak si tím prohlubuješ své bloky a nedůvěru sama v sebe. Uměle si na sebe vytváříš tlak. Máš pocit, že každý druhý krásně a rychle roste. Má čím dál tím víc klientů. Jen tobě to, ale furt nějak nejde. Začneš se podceňovat ještě víc a podrývat své sebevědomí. Máš pocit, že jsi neschopná. Máš pocit, že chyba je někde v tobě. Dostaneš se tím do začarovaného kruhu, z kterého nevidíš cestu ven.

Přitom se tím zbytečně zaženeš do kouta. Dostaneš se do energie, která začne tvé klienty spíše odpuzovat než přitahovat.

V téhle chvíli je potřeba, aby sis uvědomila, že:

 • Každá z nás je jedinečná a unikátní.
 • Každá z nás má svojí vlastní cestu a svůj vlastní příběh.
 • Neni všechno zlato, co se třpytí a to co se ti může jevit jako rychlá a jednoduchá cesta nahoru, tak vůbec být nemusí. Je zatím většinou spousta práce, trpělivost a konzistentnost.

Co s tím tedy dělat?

Nevytvářej si své vlastní domněnky, protože nic není černé nebo bílé. Soustřeď se sama na sebe. Jdi svou vlastní cestou, svým vlastním tempem a buď autentická. Nesnaž se dělat slepě věci, které dělají ostatní. Pracuj na sobě, pracuj na svém sebevědomí, věř sama v sebe, věř ve svoji jedinečnost a svoji cestu. Dovol si přijmout pomoc a podporu. Oslavuj každý i ten nejmenší krok kupředu. Buď trpělivá a konzistentní.

A tvoje cesta bude úspěšná.

Chce vědět více o tom, jak pracuji se svými klientkami? Více o mně najdeš ZDE. Jsem tady pro tebe. Lucka

Lucie Galle – Mentorka, koučka autentického podnikání

Těšte se na další články a inspirujte se každý čtvrtek ve facebookové skupině Společně nahoru příspěvky s #mojeknowhow.

Přečtěte si další články z této kategorie