Podnikání v souladu sama se sebou

autor: | Koučování, Podnikání online


Máme tu další článek ze série #mojeknowhow. Jedná se o souhrn příspěvků a expertní pohled podnikatelů v rámci prostoru pro zviditelnění členů Vyhledávače ve facebookové skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).

Využijte know-how podnikatelů z Vyhledávače Společně nahoru.

Lucie Galle – Mentorka, koučka autentického podnikání doporučuje mít v souladu mužskou a ženskou energii. Dozvíte se, jak pracovat nejen s tlakem a o zázraku jménem chůze.

Koukněte na jednotlivé příspěvky a inspirujte se.


1. Expert versus prodej

Ráda bych se s tebou podělila o to, co mi na začátku pomohlo změnit moje nastavení mysli a ukotvit se v silnějším mindsetu.

Hodně podnikatelek si na začátku nebo i později myslí, že když neumí prodávat, tak nejsou expertkou a jsou prostě k ničemu. Je to začarovaný kruh. Neprodávám, a tak nejsem expert. Jsem k ničemu atd. Tak to, ale není.

BÝT EXPERT A UMĚT PRODÁVAT JSOU 2 RŮZNÉ VĚCI. ANO, POKUD CHCEME BÝT ÚSPĚŠNÉ POTŘEBUJEME UMĚT OBOJÍ. O TOM ŽÁDNÁ, ALE JE TO PROCES A CESTA.

To, že třeba zatím neumíš prodávat, ale neznamená, že nejsi dobrá v tom, co děláš.

Jak poznáš, že jsi dobrá?

 • Miluješ to, co děláš.
 • Děláš to opravdu od srdce.
 • Sama jsi si to vyzkoušela a víš, že to, co děláš prostě funguje.
 • Máš krásné reference třeba i za službu zdarma.

A proto si věř, že jsi dobrá. Nebuď na sebe přísná a tolik na sebe netlač. Jdi pomalu krok za krokem v souladu sama se sebou. Nech to plynout. Prodej je dovednost. Uč se prodávat a hledej si svoji vlastní cestu. A prodej ti pak půjde s větší lehkostí.

2. Máš ve svém podnikání v souladu mužskou a ženskou energii?

A jak to vůbec poznáš? Přečti si můj příběh. Když jsem začínala s podnikáním byla jsem v typické mužské energii.

Jela jsem na sílu a snažila jsem se naučit všechno, jak nejrychleji to šlo. Byla jsem tak prostě naučená z pracovního procesu. Když jsem chtěla uspět musela jsem makat. A já teda makat umím. Fungovalo to až do té doby, kdy jsem vyhořela. A když jsem došla do stejného bodu i v podnikání uvědomila jsem si, že to takhle dál nejde. Chyběla mi lehkost a kreativita. Měla jsem sice spoustu hustých strategií, ale den měl jen 24 hodin a týden 7 dní. A já byla vyčerpaná. A radost z podnikáni se začala vytrácet.

A proto jsem začala více prozkoumávat svoji ženskou energii (intuici), která mě navedla nejen k větší kreativitě a lehkosti, ale také k souladu sama se sebou.

Více jsem se začala napojovat na své emoce a svoje tělo. Vnímat svoji vnitřní sílu. Moje žena ve mně se začala tetelit a pomalu my odkrývat svoji sílu.

V okamžiku, kdy se mi podařilo dát do harmonie mužskou energii a ženskou energii jsem dostala své podnikání do souladu. Do souladu sama se sebou v lehkosti, ale i v efektivitě.

Často vídám podnikatelky buď v mužské energii, kdy tlačí moc na pilu a jsou vyčerpané nebo v ženské energii, kdy se naopak vznášejí v oblacích a jejich podnikání nemá pevné základy.

A jak dát své energie do souladu?

 • Pozoruj se a vnímej v jaké energii právě jsi.
 • Zaměř svou pozornost tam, kde nejsi v souladu.
 • Vnímej svoji energetickou kapacitu.
 • Podporuj svou ženu kreativními činnostmi.
 • Podporuj svého muže strategií, systémy a strukturou.

3. Tlak

Milé ženy, jedním z nejčastějších projevů toho, že se ve svém podnikání nacházíme více v mužské energie je TLAK.

 • Tlak na sebe.
 • Tlak na výsledek.
 • Tlak na to, aby bylo všechno perfektní.

I já jsem to tak měla. Měla jsem pocit, že všechno musím dělat sama. Všechno musím dělat rychle a všechno musí být perfektní. Jinak s tím přece nemůžu vylézt ven. Co by na to řekly ostatní, že jsem neprofesionální a blaa blaa blaa. Moje hlava jela na plné obrátky. A já jsem byla strašně vyčerpaná a chtěla jsem to vzdát.

A co s tímhle tlakem dělat?
Řeknu vám dneska jednu jedinou, ale ohromně silnou větu, která pro mě byla absolutní game changer.

SOUSTŘEĎTE SE NA PROCES.

A co to znamená?
Soustřeďte se na jednotlivé dílčí kroky, a naučte se si svoji cestu užívat se vším, co k ní patří. Protože je to vaše a jen vaše cesta. A to jaká bude záleží jen na vás.

Chcete vědět víc o tom, jak se zbavit tlaku a harmonizovat mužskou a ženskou energii v podnikání?
Více najdete na www.luciegalle.com

4. Zázrak jménem chůze

Milé ženy, když je venku krásně, tak nás to přímo vybízí praštit se vším a jít ven.

To, ale nutně nemusí znamenat, že nebudete produktivní, protože chůze má mnoho benefitů nejen na naše zdraví, ale i na náš mozek.

Při chůzi se nám:

 • Aktivuje velké množství nervových buněk.
 • Docházi k podpoře mozku učit se nové věci.
 • Zlepšuje se paměť.
 • Zlepšuje se možnost získání nových uvědomění.

Zjednodušeně řečeno našemu mozku chybí rytmus, pokud jenom sedíme. Náš mozek totiž potřebuje rytmus. Při rytmickém pohybu jsou naše smysly ostřejší a bystřejší. Pokud se rozpohybujete, tak mozek se nastartuje a je mnohem výkonnější.

Potřebujete si promyslet své podnikání, získat nová uvědomění, překopat nefunkční systém?

Jsem tu pro vás. Více o mně najdete ZDE.

5. Čas letí jako bláznivý

Milé ženy, to, že čas letí jako bláznivý slýchávám na konzultacích velmi často.

„Lucko, je toho tolik, co bych chtěla stihnout, ale já na to opravdu nemám čas. A když už ho mám, tak jsem hrozně unavená. Hmm…. Opravdu si myslíš, že na to nemáš čas? Ano, myslím si to. Tak se pojďme podívat na to, co jsou tvoje priority a jak máš nastavený týden.“

A tady většinou nastane první kámen úrazu. PRIORITY, kouzelné slovo, které všichni moc dobře známe, ale většinou se jimi neřídíme.

PRIORITA ROVNÁ SE PŘÍMÁ CESTA K CÍLI.

A TADY JE V DNEŠNÍ DOBĚ OPRAVDU DŮLEŽITÉ SNAŽIT SE UDRŽET FOCUS NA JEDNU JEDINOU VĚC!

To znamená, když je mým cílem tenhle týden prodat 2 nové konzultační vycházky, tak opravdu nebudu trávit hodiny tím, že budu vytvářet nový kurz nebo něco jiného. Každý den si vyčlením 10-20 minut na to, abych dělala kroky, které k tomu povedou. A 10-20 minut každý den si opravdu dokáže najít každá nás.

A co dělat s únavou?
Mně se osvědčilo chození do přírody. Dokonce jsem z toho udělala svoji novou PODPULTOVOU SLUŽBU. Stačí 30 minut, naše hlava se vyčistí, dostane nové impulsy a my máme šanci si odpočinout od počítače a vnímat krásy kolem sebe, což je mimochodem i velmi blahodárné na naši psychiku.

Co vám dělá největší problémy v time managmentu? Umíte si nastavit svoje priority?

Chce vědět, jak pracuji se svými klientkami? Více o mně najdeš ZDE. Jsem tady pro vás.

Lucie Galle – Mentorka, koučka autentického podnikání

Těšte se na další články a inspirujte se každý čtvrtek ve facebookové skupině Společně nahoru příspěvky s #mojeknowhow.

Přečtěte si další články z této kategorie

Jaké brandové fotky jsou ideální?

Jaké brandové fotky jsou ideální?

Takové co do vašeho webu a podnikání dobře sednou. To může pro každého znamenat něco docela jiného. Úplný základ je dodržet poměr stran. Fotku na výšku jen stěží napasujete do prostoru na šířku. Ale to jsme do tématu skočili rovnýma nohama. Pojďme se vrátit zpět a začít ještě jednou v článku.