Vztahy a energetické léčení

autor: | Terapie


Máme tu další článek ze série #mojeknowhow. Jedná se o souhrn příspěvků a expertní pohled podnikatelů v rámci prostoru pro zviditelnění členů Vyhledávače ve facebookové skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).

Využijte know-how podnikatelů z Vyhledávače Společně nahoru.

Hanka Burešová – terapie, energetická harmonizace doporučuje pečovat o sebe i své vztahy. Dozvíte se, že strach má velké oči. Nechybí sdílení z praxe energetického léčení zvířat.

Koukněte na jednotlivé příspěvky a inspirujte se.


1. STRACH MÁ VELKÉ OČI

To všichni dobře víme, jen to často zapomínáme. A to právě tehdy, když na nás strach „vystrkuje ty velký oči“. Pojďme si udělat takový souhrn a opáčko.

Strach nemá pravdu. Ale je tu proto, že se nás snaží chránit a za to mu patří velký dík.
Někdy kdysi, ať už v dětství nebo v minulých životech, byla shodná situace, na jejímž základě jsme si vyhodnotily, že je pro nás bezpečnější něco neudělat.

Stojím před třídou a řeknu špatnou odpověď. Třída se mi směje a mně se chce utéct pryč.

Mám radost, běžím k mamince a snažím se jí rychle všechno říct. Ta ale nemá náladu, a tak mě jen odbyde – nemel nesmysly, já na to teď nemám čas, nikoho to nezajímá.

Sice žiju až za hranicemi vesnice a na bylinky chodím jen tehdy, kdy mě nikdo nevidí, i když vím, že u porodu mě potřebuje každá – chudá či bohatá. Nakonec se to stejně rozkřikne a umučí mě k smrti.

Jestli ti něco z toho brnklo na strunku, může to směřovat k tvému strachu být vidět.

A co třeba strach z výšek nebo z doktorů?
Opět záblesk z minulosti, kdy se nám stalo něco špatného a nechceme to zažít znovu.

CO S TÍM?

 • Uvědomit si, že ten strach opravdu má jen velké oči. A že já nejsem svůj strach.
 • Dát mu pozornost a čas, nechat ho projít a možná si s ním i promluvit.
 • Co by potřeboval? Můžeme zjistit, proč tu je, může se vám ukázat obraz nebo přijít informace… Jak se cítí? Co se ukáže – kolik mu je třeba let?
 • Podívat se, co jsme už všechno zvládly: všechno dobře dopadlo – vždycky. Nikdy se nestalo to, co nám našeptával náš strach v těch nejhorších scénářích.
 • A co nejhoršího se může stát? OK, přistupme na hru mysli a pojďme strach nafouknout do olbřímích rozměrů. Kdyby náhodou se to stalo (nestane!), tak už jsme připravené, no ne?

Čeho se bojíš právě ty?
Pokud cítíš, že tě trápí strach, který nevyřešíš výše uvedenými tipy, jsem tu a ráda se s tebou na tvůj strach podívám. Stačí mi napsat.


2. MAMINKY…

Asi nejvíc se v terapiích ukazují problematické vztahy s maminkami. A to i tehdy, když klientka přijde s úplně jiným problémem.

Ne nadarmo se říká, že děti do věku cca 6 až 7 let jsou svými rodiči programováni. Tak není divu, že hlas maminky slýcháme ještě ve 40 letech jako hlas vnitřního soudce.

 • Ať už byla maminka jakákoliv, sama nemohla jinak. Neměla kde se to naučit líp. Její maminka na tom byla stejně, spíš bych řekla ještě hůř.
 • Až teď je doba, kdy my máme tu možnost změnit rodové chování. Proto je teď tolik výchovných směrů. Protože to chceme dělat jinak než naše maminky. Chceme být pro své děti lepšími rodiči. (A prosím neberte to teď tak, že zde maminky haním, vůbec ne.)

V DĚTSTVÍ JSME ZAŽILY SPOUSTU KŘIVD

 • Nepochopení. Nemožnost říct svůj názor.
 • Musely jsme dělat, co nám bylo řečeno.
 • Nebyly jsme respektovány, naše emoce byly brány na lehkou váhu a(nebo) potlačovány.
 • Když jsme si chtěly stanovit hranice, neměly jsme nárok a tak se tyhle hranice zúžily až hluboko do „našeho středu“.

To vše vede k tomu, že ani jako dospělé kolikrát nevíme, co chceme. „Kdo“ to (co) vlastně chce? Nevíme, co je správné. Nemáme své hranice. Stále se ohlížíme na druhé, někdy stále na názor rodičů.

Pokud tě něco z toho trápí a narážíš stále na to, že tě maminka nepřijímá takovou, jaká jsi, můžeš si zkusit jedno malé cvičení.

ZAVŘI SI OČI…
Nalaď se na to, jak se cítíš teď a jak se asi budeš cítit za rok, za dva, za pět let, když nic nezměníš. Když se stále budeš chovat podle toho, jak chce tvá maminka.

A pak se nalaď na druhou možnost. Jak se budeš cítit za rok, dva, nebo pět, když se za sebe postavíš a půjdeš si za tím, čemu věříš, budeš se řídit svými pocity, bez ohledu na to, co o tobě nebo co ti říká toje maminka.

CHCI TI ŘÍCT, ŽE NA TVÝCH POCITECH VŽDY ZÁLEŽÍ. VŽDY!
Nikdo neví, jak se cítíš. Když jsi třeba smutná, nikdo nemá právo určovat míru a dobu trvání tvého smutku.

Potřebuješ plakat, vyplač se. Potřebuješ být sama, buď.

A mluv. Když ty si neřekneš, co potřebuješ, nebo že ti něco vadí, ten druhý nemá absolutně žádnou šanci to zjistit. Třeba neví, že dělá chybu nebo že ti něco vadí. On to pak může změnit.

Máš hlas, nech ho znít.
Máš srdce, nech se vést.

Pokud cítíš, že tě tohle téma volá, stačí napsat a domluvíme se. NEJSI NA TO SAMA, JSEM TU. PRO TEBE.


S láskou,
Hanka


3. Pro nás duše v tělech je to na Zemi někdy hodně těžké

A aby to pro nás bylo snazší, máme tady pomocníky. Já jim říkám plyšoví andělé.

Protože třeba psi mají tak velkou, bezpodmínečnou lásku, která se dá srovnat s tou, kterou jsem cítila ve Zdroji.

Ví, že jejich posláním je nám to tu ulehčovat a dělat nám radost. Častokrát na sebe berou naší bolest či nemoc, jen aby nám bylo líp. Možná si to neuvědomujeme, ale je to tak.

Nedávno jsem si poplakala u energetického léčení. Šlo o poslední chvilky života jedné úžasné, ale vážně nemocné fenky, která stále byla veselá, jen aby netrápila svou těhotnou paničku. A když už cítila, že by mohla odejít, poslala mi obraz sebe, jak má vodítko v tlamičce. Nikdy dřív v životě to nedělala.

Naopak třeba kočky jsou dost zvědavé a jakmile v mém okolí „zmerčí“ karty, nejdřív chtějí vytáhnout a pak teprve dovolí, abych se jim věnovala.

Musím říct, že se kolikrát musím držet, abych se během napojení nesmála nahlas a nedotkla se jich, protože jejich požadavky jsou někdy dost humorné.

Tím ale nechci říct, že by tu pro nás kočky neměly svou lásku. Mají ji, ale oproti psům jsou, jak to říct, víc sobecké. No, anebo jen znají svou hodnotu.

Energetické léčení můžete teď dopřát nejen sobě, ale i svým čtyřnohým společníkům. Stačí se na mě obrátit ZDE.


4. Konkrétní příklady z energetického léčení chlupatých společníků

Zakrslému králíkovi energie léčila UŠI.
Nebyl tam zánět, ale nelíbilo se mu, jak o něm mluví partner majitelky (neměl ho rád). Majitelka potvrdila, že králík potřásá ušima, ale na veterině byl vyšetřený několikrát bez zánětu.
To samé se ukázalo i u několika koček, kdy se partner nechoval moc hezky k partnerce.

Kočičí MŇOUKÁNÍ – dost často si prostě povídají. Tak jako některý člověk je hodně upovídaný, jsou takové i kočky.
Ale někdy takové mňoukání může znamenat upozorňování na „divnou“ energii doma. Kočky jsou na energie hodně vnímavé a tak takovéty vtipy, že kočka zdemoluje půlku bytu, kvůli tomu, že vyhání ducha, jsou vlastně založené na trochu přiškrcené skutečnosti 😃 Ale nebojte, ne vždy to znamená, že máte doma ducha. Může to být i zlými sousedy nebo zvláštními pachy, které my prostě necítíme, ale kočky to dráždí.

ZUBY – BŘICHO. Tahle kombinace bývá častá, i když se většinou nespojuje. Někdy je zánět dásní a špatný stav zubů způsobený refluxem.
Někdy naopak špatný stav tlamičky ovlivní břicho, které nejčastěji pocitově zvířata uvaděla jako „to pálí“, a pak se chovají zvláštně, protože je to nutí tomu pálení ulevit. Někdy kakají mimo záchod, někdy běhají po bytě jak potrefená a pod.

PROJEV LÁSKY. Po ošetření mi majitelky chlupáčů velmi často píšou, že jejich miláček několik minut či hodin po ošetření projevoval opravdu nezvykle velkou dávku lásky a choval se velmi vděčně. Např. dlouhé lízání, mohutné mazlení, upřené „zamilované“ pohledy do očí, tulení, až jako by se do vás chtěl vcucnout.

I když je teď tohle moje srdcovka, stejně tak ráda pečuju o lidí. A tak kdybyste si chtěly dopřát péči pro sebe nebo pro své chlupáče, stačí mi napsat. Jsem tu.

Hanka Burešová – terapie, energetická harmonizace


5. VÍTE, CO JSEM SE DOZVĚDĚLA DÍKY PRÁCI SE ZVÍŘATY?

Že lidi víc dopřejí péči svým chlupáčům než sobě.

Ono je to vlastně jasný, protože leckterá panička nejde ke kadeřníkovi jak je rok dlouhý, ale svého pejska tam bere pravidelně každé 2 měsíce.

A tak se často stává, že i když energeticky opečuju chlupáče, nějaký ten super důležitý vzkaz přijde i pro majitele. No a když je to od milovaného zvířátka, tak si to vezmou k srdci a leccos jim dojde.

CO VY, DOPŘÁVÁTE PÉČI VÍC SOBĚ NEBO SVÉMU ČTYŘNOHÉMU KAMARÁDOVI?

Hanka Burešová – terapie, energetická harmonizace

Těšte se na další články a inspirujte se každý čtvrtek ve facebookové skupině Společně nahoru příspěvky s #mojeknowhow.

Přečtěte si další články z této kategorie

Jak vám pomůže tibetská mísa

Jak vám pomůže tibetská mísa

Ing. Klára Dvořáková je inspirátorka s tibetskou mísou. Naučí vás techniky, jak se zbavit špatné nálady a vyčerpání během pár minut. Jak zklidnit dítě, vyčistit prostory, dobít baterky nebo zrelaxovat celé tělo.

Jógou ke spokojenému životu

Jógou ke spokojenému životu

Romana Farna je celostní terapeutka, lektorka jógy, oční jógy a dechových technik. Poradí a pomůže klientům s konkrétními zdravotními obtížemi, společně najdete cestu k obnově zdraví a radosti ze života. Věnuje se všem věkovým kategoriím od malých dětí po seniory.