Zvuk a energie – léčivá síla vesmíru

autor: | Terapie

Dnešní doba je velmi uspěchaná a hlučná. Proto je dobré se občas zastavit, zklidnit, propojit se sebou, svým nitrem a načerpat novou sílu. Co takhle to zkusit skrze zvuk?


Zvuk, hlas a energie

Zvuk je vibrace. Je to určitá forma energie, která nás může harmonizovat a ladit. Zvukové vlny námi prostupují a procházejí až k jádru našich buněk. Tam na ně působí a mohou je jakýmkoli způsobem měnit. A i když některé frekvence zvuku neslyšíme, přesto je vnímáme a ovlivňují jak naše fyzické tělo, tak psychiku.

Stejně tak nás může ladit už jen samotný lidský hlas. Každá vibrace hlasu totiž v sobě nese speciální harmonizační tóny zvané alikvótní. Povídejte svým dětem před spaním pohádky, je to důležitější, než si myslíte. Nejde totiž jen o příběh, jde o vibraci hlasu, kterým se propojujete, uklidňujete, léčíte.

Zvuk je charakterizován intenzitou a kmitočtem, přičemž zvuky s nepravidelným kmitočtem se nazývají hluky a zvuky s pravidelným kmitočtem vnímáme jako tóny.


Jak vypadá zvuk?

Jednoduchá ukázka, jak zvuk působí na hmotu – vysypeme jemný písek na mosaznou desku a po její hraně budeme jezdit smyčcem. Vibrace tónů rozkmitají desku a písek se na ní začne seskupovat a tvořit krásné pravidelné obrazce.

Podobně působí zvuk na naše buňky.

Tělo je principem jako ladička, která je schopna naladit se na frekvence okolí. Pouštíme-li si opakovaně určité frekvence, tak se naše buňky postupně s těmito frekvencemi slaďují. Toho využíváme i při terapii. Jsme-li ale dlouhodobě vystaveni hluku, i tady se naše tělo s okolními frekvencemi slaďuje a to mu škodí.  

Cítíte, že potřebujete:

  • zklidnit a pročistit myšlenky?
  • uvolnit a zregenerovat tělo, získat více energie?
  • odstranit, co vás blokuje a omezuje?
  • udělat něco pro sebe a své zdraví? 

Vyzkoušejte zvukoterapii.

Pokud ke zvuku přidáme energii, která je také vibrací, síla vibrací se znásobí. Můžeme tak získat velice silný terapeutický nástroj.


Jak zvuková terapie funguje a k čemu nám slouží?

Léčba zvukem a hudbou je stará tisíciletí a používá se snad ve všech kulturách. 

Zvuk působí na mozkové vlny, které ovlivňují náš psychický i fyzický stav. Když se zpomalí mozkové vlny, zpomalí se i frekvence srdce a dýchání. Tělo se dostává do relaxačního stavu, kde se mohou dít léčebné procesy. Terapie zvukem (tím je myšlen i zpěv či poslech určitého druhu hudby), funguje samozřejmě i jako prevence různých onemocnění.

Správně volené tóny podporují lymfatický systém, uvolňují napětí a bolesti, odbourávají bloky způsobené traumaty. Blahodárně působí na emocionální stav, ulehčují rozhodování a aktivují životní energii.

Již před více než sto lety Edgar Cayce – jasnovidec, léčitel a senzibil prohlásil, že „zvuk bude léčebnou metodou budoucnosti.

Bohužel v dnešní době jsou lidé stále víc vystavováni hlukům, které na lidský organismus působí negativně. Tělo je vnímá jako zátěž, která vede ke stresu a napětí. Při dlouhodobém působení se může ukládat v těle ve formě bloků, stažení, bolestí, či nemocí.

Pokud si chcete své tělo vyladit pomocí zvuku, nabízím vám svoji nahrávku zvukoterapie – zvukové meditace, určenou právě pro zklidnění a harmonizaci v dnešní hektické době.

Když je naše tělo v harmonii, dokážeme se lépe soustředit. Jsme výkonnější a reagujeme klidněji na jakékoli situace.

Zvukoterapie Samiera – zvuková meditace pro zklidnění a harmonizaci

Zvukovou terapii si můžete provádět i sami, když budete poslouchat zvuky přírody – šumění stromů, zpěv ptáků, zvuk větru. Stačí jen pár minut a opět se budete cítit báječně.

Přeji vám mnoho krásných zvukových zážitků.

Soňa Samiera Výtvarová – transformační zvuko-terapie

Přečtěte si další články z této kategorie

Jak vám pomůže tibetská mísa

Jak vám pomůže tibetská mísa

Ing. Klára Dvořáková je inspirátorka s tibetskou mísou. Naučí vás techniky, jak se zbavit špatné nálady a vyčerpání během pár minut. Jak zklidnit dítě, vyčistit prostory, dobít baterky nebo zrelaxovat celé tělo.

Vztahy a energetické léčení

Vztahy a energetické léčení

Hanka Burešová se věnuje terapii a energetické harmonizaci. Pomáhá ženám vyléčit bolest minulosti a žít štěstí přítomnosti. Při terapiích se dostane do příčiny problému, tu pročistí, aby už neměla vliv na váš život.

Jógou ke spokojenému životu

Jógou ke spokojenému životu

Romana Farna je celostní terapeutka, lektorka jógy, oční jógy a dechových technik. Poradí a pomůže klientům s konkrétními zdravotními obtížemi, společně najdete cestu k obnově zdraví a radosti ze života. Věnuje se všem věkovým kategoriím od malých dětí po seniory.