3+2 tipy ze světa LinkedIn, hypoték a nemovitostí

autor: | Finance, Podnikání online


Máme tu další článek ze série #mojeknowhow. Jedná se o souhrn příspěvků a expertní pohled podnikatelů v rámci prostoru pro zviditelnění členů Vyhledávače ve facebookové skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).

Využijte know-how podnikatelů z Vyhledávače Společně nahoru.

Mgr. Lenka Rosochová – Hypoteční specialistka doporučuje, co dělat s blízkým koncem fixace hypotéky. Dozvíte se, co nám teď všem žere úspory a proč si pořídit nemovitost ve Španělsku. Nechybí ani sdílení největší pomluvy o LinkedInu.

Koukněte na jednotlivé příspěvky a inspirujte se.


1. Co dělat s blízkým koncem fixace hypotéky?

Jak i v této složité době maximálně ušetřit?

První bod se vám nebude líbit, ale je to realita: Smiřte se s tím, že vám měsíční splátka stoupne. Pokud máte fixaci do roka, je to smutný fakt. Uvidíme, co se bude dít na trhu dál.

Napište svojí bance raději s předstihem přes internetové bankovnictví nebo na oficiální info
e-mail žádost o nabídku sazby.

Můžete zkopírovat třeba toto znění:
Dobrý den,
Chtěla bych požádat o nabídku úrokové sazby na další fixační období mého hypotečního úvěru. Vzhledem k blížící se fixaci 3/2023 (upravte dle vaší situace) bych o úrokové sazbě chtěla začít jednat již nyní. Mapuji si nabídku konkurence ve spolupráci se svojí poradkyní, ale nejdříve bych chtěla požádat Vás, jakou sazbu mi dokážete nabídnout.
Děkuji, s pozdravem XY

Po obdržení nabídky banky se poraďte s expertem, zda je nabídka solidní a jak vychází v porovnání s jinými bankami. Určitě je také na místě zvážit ve své životní situaci délku fixace. Dejte si pozor zejména na to, zda bude nová sazba platit až od data fixace, nebo od následujícícho měsíce od odsouhlasení.

Můžete se u mě ale také rovnou objednat na strategickou konzultaci, kde vám porovnání připravím a poradím nejlepší fixaci konkrétně pro vaši situaci.


2. Co nám teď všem žere úspory? INFLACE

Jedná se jednoduše řečeno o zdražování, na které jsme v určitém směru zvyklí. Dříve ovšem bylo v jednotkách procent. V březnu 2022 to bylo 13 %.

To je nejvíce od roku 1993. Tudíž to všichni pociťujeme na svých peněženkách.

Jak s inflací bojovat?

 • Pravidlo č.1 – naprosté minimum peněz si nechávat na běžném účtu (opravdu jen na měsíční nákupy a pravidelné platby).
 • Krátkodobou finanční rezervu i peníze na zábavu v daném měsíci mějte odloženy hezky po ruce na spořícím účtu. Tam je alespoň částečně lepší zhodnocení, tudíž menší ztráta.
 • Smysluplně investujte a ideálně mějte úspory diverzifikovány (=rozděleny) na více různých míst.

Já se z investičních nástrojů věnuji dlouhodobě jedinému (když nepočítáme hypotéky na investiční nemovitosti) a to ZLATU. Sama už si spořím pro začátek na pěknou zlatou minci.

Ovšem jinak jako hypoteční specialistka nejsem kovářova kobyla a za nejlepší investici považuji nemovitosti.

Že jsou teď v ČR strašně drahé? Bohužel ano. A co v zahraničí?

 • Věděli jste, že nemovitosti ve Španělsku (i turistickém regionu Alicante, kam létají přímé lety od nás z Pardubic) jsou o více než polovinu levnější než v Čechách?

Právě se vám zavařil mozek při představě VLASTNÍHO bytu u moře? Napište mi.

PS: Foto není ilustrační, ale z developerského projektu na domky s bazénem, které se právě dokončují a jejich koupi včetně pomoci se všemi papíry taky umím zprostředkovat.


3. Pomáhám vám zhmotnit sen o nemovitosti u moře

Dokončila jsem Checklist, co je dobré vědět, než o takovém apartmánu ve Španělsku začnete přemýšlet.

Ke své dlouholeté expertíze „hypoteční specialistka“ jsem si přidala „průvodkyně k investiční nemovitosti v zahraničí“.

Kdo z vás tu změnil nebo rozšířil do jiných témat své podnikání? Jak vám to šlapalo dohromady s původním podnikáním nebo povědomím o tom, co děláte, šlo to snadno?

Za sebe to zatím vnímám, že je to těžké. Má to více rovin. Kdo mě má v hlavě jako hypotékářku, je zmatený. Zároveň si mě nyní o hodně více lidí pamatuje jako „tu se Španělskem“. Dalším lidem to zase připadá jako spojené nádoby (mě taky). Zároveň ale obě služby míří na různé cílové skupiny klientů…tento rozpor jsem vyřešila založením nové, své druhé, skupiny na FB. Ta první je o hypotékách, druhá bude inzertní zaměřená na investiční nemovitosti – pro zájemce i prodávající včetně realitek. Je to docela vykročení z komfortní zóny, protože mě občas i ta první trochu zahlcuje a teď jdu od nuly budovat druhou…ale co už, skočila jsem a křídla musí narůst. Držte mi palce.

Dnešní know-how je tedy z mé strany spíš zamyšlení než vzdělávání a cílená propagace…

Chcete mě v mém úsilí podpořit?
Přidejte se do nehejtovací a příjemné realitní skupiny Nemovitosti jako investice v ČR i zahraničí.

PS: Koho zaujal obrázek s krásnými řadovkami a bazénem, napište si o detaily. Anebo se přidejte do mé nové skupiny, kde i tento projekt budu promovat.


4. Nejhorší příspěvek měl dosah 80 %, ten nejlepší skoro 900 % (a dále roste) 

Že jsem se určitě v těch procentech přepsala o nulu? KDEPAK, NEMLUVÍM TOTIŽ O FB, ALE O LINKEDINU.

Láká tě tahle síť? Čti pozorně, mám pro tebe dárek.

Tahle sociální síť, která před dlouhými roky vzešla z vyhledávače zaměstnaneckých a pracovních příležitostí, nabízí za mě geniální možnosti dát o svém podnikání vědět správným lidem. Už dávno tam nejsou jen HR náboráři a uchazeči o práci, je to plnohodnotná síť se svými pravidly, zvyklostmi a specifickým algoritmem.

Najdete tam „vyšší třídu“, konkrétně horní 2 miliony Čechů, co do příjmu a zejména inteligence. Například pro mě jako expertku na hypotéky a nemovitosti v zahraničí ideální působiště… proto tam taky jsem teď užvíce než na FB.

Chcete se taky mezi těmito lidmi více zviditelnit?

Ještě loni platilo, že z těch 2 milionů tvoří obsah jen 2 % uživatelů, pojďme společně to číslo zvednout! Toto léto si chci dát od nudných financí trochu pauzu a místo toho pomoci šikovným podnikatelům, kterých znám hodně i z této krásné podnikatelské bubliny, rozjet jejich působení na LinkedInu.

Toto léto jsem se rozhodla si od nudných financí odpočinout a svoje zkušenosti s LI formou konzultací 1:1 předat dalším podnikatelkám, aby se tam mohly krásně rozjet. Už kolem 20 žen to zkusilo a reakce – nadšené.

Přestaň bloudit sítěmi a pojď s mojí pomocí objevit a ovládnout LinkedIn!

 • Vysvětluji rozdíly oproti FB a jeho algoritmu, společně vytuníme tvůj profil a předám konkrétní (v mé praxi ověřené) tipy, jaké příspěvky zde fungují.
 • Také tě naučím vyhledávání ideálních klientů. LI nabízí unikátní vyhledávač lidí, které chcete oslovit, podle vzdělání, pozice kterou vykonávají nebo i konkrétní firmy.
 • …to vše ve free verzi profilu, já ho taky stále mám.

Kdo dočetl až sem? Jako ochutnávku zdarma mé práce mám pro každého, kdo si o to napíše, TIP NA MÍRU: Napište do komentáře, pod jakým jménem vás na LI najdu, já každému profil zkouknu a napíšu zprávu s individuální radou, jak ho ihned vylepšit.


5. Jakou největší pomluvu o LINKEDINU jste slyšeli?

LinkedIn je sociální síť, která před dlouhými roky vzešla z vyhledávače zaměstnaneckých a pracovních příležitostí, nabízí za mě geniální možnosti dát o svém podnikání vědět správným lidem. Už dávno se na ní nezdržují jen HR náboráři a lidi hledající novou práci, je to plnohodnotná sociální síť se svými pravidly, algoritmem a zvyklostmi.

 • Tam lidi rádi čtou a zamýšlejí se nad napsaným sdělením.
 • Má geniální nástroje na vyhledávání ideální cílovky.
 • Je tam komunikace na úrovni, žádné hejty nečekejte, maximálně sem tam arogantní podtón – toť vše.
 • Najdete tam „vyšší třídu“, konkrétně horní 2 miliony Čechů, co do příjmu a zejména inteligence. Například pro mě jako expertku na hypotéky a nemovitosti v zahraničí ideální působiště.
 • Pokud si rádi hrajete, učíte se selfie, videa, reels a texty nejsou až tak vaše doména – jste tady na FB správně. Jestli dáváte přednost psaní o své práci, čtěte dál.

Láká vás rozjet své působení tam, ale netušíte, CO a jak často na ten „linkáč“ dávat?

Pomůžu vám v rámci 6týdenního kurzu LinkedIn od A do Z. Více informací najdete ZDE.

Jdete do toho?

Začínáme už 16. října 2023.

Mgr. Lenka Rosochová – Hypoteční specialistka

Těšte se na další články a inspirujte se každý čtvrtek ve facebookové skupině Společně nahoru příspěvky s #mojeknowhow.

Přečtěte si další články z této kategorie

Jaké brandové fotky jsou ideální?

Jaké brandové fotky jsou ideální?

Takové co do vašeho webu a podnikání dobře sednou. To může pro každého znamenat něco docela jiného. Úplný základ je dodržet poměr stran. Fotku na výšku jen stěží napasujete do prostoru na šířku. Ale to jsme do tématu skočili rovnýma nohama. Pojďme se vrátit zpět a začít ještě jednou v článku.