Osho Zen Tarot jako váš věrný průvodce

autor: | Terapie


Máme tu další článek ze série #mojeknowhow. Jedná se o souhrn příspěvků a expertní pohled podnikatelů v rámci prostoru pro zviditelnění členů Vyhledávače ve facebookové skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).

Využijte know-how podnikatelů z Vyhledávače Společně nahoru.

PhDr. Dagmar Samandra Čerňová – Průvodkyně Osho Zen Tarotem doporučuje bolestí projít, ne ji analyzovat. Dozvíte se, kdo obývá naši vnitřní krajinu a proč je důležité umět se karet ptát.

Koukněte na jednotlivé příspěvky a inspirujte se.


1. Umíte se karet správně ptát?

Jeden by řek, že není nic jednoduššího než si pořídit balíček tarotu, ano třeba Osho Zen Tarotu, a začít experimentovat.

Ale umíte se karet správně ptát?

Moje zkušenost je, že existují jen dva druhy lidí.

Ti, kteří vnímají, že se v životě necítí dobře a spokojeni a chtějí to změnit. Chtějí převzít odpovědnost za svůj život a chtějí si ho sami a podle svých přestav tvořit. Chtějí upřímně vědět jak.

A pak jsou tu ti ostatní – ti, kteří chtějí vědět, jak to dopadne. Schválně, jestli je v každém níže uvedeném bodu rozeznáte.

Základním pravidlem napříč různými karetními systémy (tarot, Lenormand, cikánské karty, mariášky) je, že:

 •  ČÍM OBECNĚJŠÍ OTÁZKA, TÍM OBECNĚJŠÍ ODPOVĚĎ.

Lidi, co chtějí „něco“ vědět, ve skutečnosti radši nechtějí vědět nic. Nechtějí riskovat, že když se opravdu zeptají, tak by se také něco dozvěděli. Výklad karet je pro ně zábava a rozptýlení, ale ve skutečnosti se nechtějí hnout z místa.

Věřte mi, ochotu zamyslet se nad tím, co doopravdy chcete a zformulovat konkrétní otázku, Vesmír opravdu ocení. Dáváte tím najevo, že hledáte seriózní odpovědi a že to se změnou myslíte opravdu vážně.

Jasně, můžete si hrát s oshovkami (či jiným tarotem) za účelem učit se interpretace. Ale chtít to, nevim co, tam, nevm kde… tak to nebaví ani karty!

 •  SMĚR OTÁZKY

Buď otázka směřuje ven, mimo naše pole nebo naopak hlouběji do našeho nitra.

Buď hledáme odpovědi tam venku, nebo v sobě. Buď chceme vědět, jak to dopadne, případně kdy se to odehraje nebo nás upřímně zajímá proč se nám to v životě děje a jak my sami můžeme přispět ke změně či vývoji. Zkrátka co pro to my můžeme udělat.

Dodnes si pamatuju na hlášku jedné klientky, která mi do telefonu řekla: ale já nepotřebuju vědět, proč se to děje. Já potřebuju vědět, jak to dopadne!! Tož tak.

Ale pozor. Každé zboží má svého kupce a každá poptávka svou nabídku. Takže taky existují kartáři, kteří opravdu umí vyvěštit budoucnost. Na druhou stranu je pravda, že k nim chodí určitá sorta lidí, kteří tím, jak jsou neustále orientovaní na budoucnost (nebo minulost), nežijí vůbec v přítomnosti, tj. ve své autenticitě. Žijí ve stereotypech a ty jsou lehce čitelné.

Jsou v roli oběti, která věří, že jediná možnost, jak proměnit svou budoucnost, je vědět ji dopředu.

My „mudlové“ v přítomném okamžiku jednak věříme, že všechno, co se nám děje souvisí především s námi, a tudíž všechno, co s námi jakkoliv emocionálně rezonuje je manifestace našeho nitra a druhak, že když změníme svůj vnitřní emocionální obsah, začneme do vnější reality manifestovat něco jiného. A tím si budoucnost měníme. Je jedno, jestli tenhle mechanismus je Pravda pravdoucí, vzít ho za svůj jednoduše znamená, že se stáváme tvůrci a ne jen pasivní přijímače života.

 •  DEJ MI NÁVOD

Případně řekni mi, co mám dělat. Hledáme někoho, kdo by za nás energii vykopl do světa, někoho, kdo nám řekne, jak to máme dělat správně, abychom se vyhnuli trestu (chápej neúspěchu, pocitu selhání, provinilosti). Nechceme mít žádnou odpovědnost za vlastní kroky, nedej bože chyby! Nechceme riskovat neznámo. Zkrátka odmítáme být dospělí.

Správná otázka by mohla znít Jak to, že nevím? Proč jsem na tomto zaseknutém místě? Proč nejsem v kontaktu se svým vedením?

Hledáme důvod, čím si bráníme v tom, že nejsme přirozeně ve svém flow, hojnosti, radosti, lásce, zdraví. Vycházíme z předpokladu, že všechno již obsahujeme, jen se stalo něco, že k tomu momentálně nemáme přístup. Ne, že nám něco chybí a my musíme sehnat návod, jak si to obstarat.

Tak co? Děláte to dobře? A chcete to umět s Osho Zen Tarotem ještě líp? Napište mi.


2. Kdo obývá naši vnitřní krajinu?

V karetní terapii se často nečekaně objeví nějaká skrytá vnitřní část podvědomí, která do té doby nebyla vnímána či respektována. Je to jako byste nechali malé dítě o samotě ve velkém domě. Dřív nebo později se buď zraní nebo napáchá nějaké škody.

Tyto části mohou vypadat různě. Jednou je to vnitřní kritik, který se prohání naší vnitřní krajinou a nic mu není dost dobré, jindy je to naše nutkání držet všechno pod kontrolou nebo za každou cenu někomu vyhovět.

Každá tahle část má však i své dary.

 • Vnitřní kritik je velmi cenný průvodce poctivou prací.
 • Kontrola přináší schopnost mít přehled a odvahu vydat se vstříc neznámému.
 • Snaha vyhovět skrývá opravdu velký rezervoár soucitu a podpory.

Naše vnitřní krajina je příbytkem pro mnoho částí, chcete-li archetypů. Některé jsou v ústraní a objeví se jen v určitých situacích, jiné jsou s námi každý den.

Často se stává, že je nevědomky potlačujeme protože známe jen jejich stínové projevy. A tím se okrádáme o kvality, které v nás dřímou a které nám tyto zprostředkovávají.

Jaké pro Tebe je připustit, že vnitřní hlasy a návyky, které ti často působí komplikace, tlačí tě do míst, kde se necítíš dobře a nutí tě dělat věci, které tě ve výsledku frustrují, jsou ve skutečnosti nositeli darů, po kterých pokukuješ tam venku a násilím se je snažíš získat?

PhDr. Dagmar Samandra Čerňová – Průvodkyně Osho Zen Tarotem


3. Moje knowhow je ultimátní moudrost podaná tak, že zasáhne až do morku kostí

Není to ta forma pravdy, která je krutá a zabolí. Je to energetická vibrace, která něco rozezní v nitru a vy se možná rozpláčete nebo dojmete. Najednou se vám uleví, nebo někde v těle povolí tlak.

Jednou jsem po skype absolvovala sezení v rámci VIP balíčku s jednou čerstvou maminkou, a ta si stěžovala na začínající zánět v prsu (kojí). Aniž by to bylo zadání, díky tomu, co jsme otevřely, potkaly se s tím, uvedly to na pravou míru a zajistily to, během sezení příznaky zmizely.

A víte, co se mi děje?
Když sleduju svůj vlastní rozhovor nebo videa, která točím ve flow a daru Moudrosti, zasáhnu sebe sama. Už několikrát se mi stalo, že jsem dojala samu sebe. Protože to, co říkám, je tak ultimátní a ryzí, že to nejde necítit.

Nějakou dobu jsem si připadala hloupě, že to tam mám. Měla jsem pocit, že samochvála smrdí.

Ale po dnešním sezení mentoringu mě Lucie Dedkova podpořila, ať s tím jdu do světa.

Pokud chceš zažít kondenzovanou, intenzivní a život měnící Moudrost v mém podání, je tu online transformační spirituálně-energetický program Magická pouť s archetypy.

Pokud se chceš více dozvědět o mně, mé práci a nabídce, mrkni zde.


4. Podepisuji

Minimálně jeden z níže uvedených vjemů zazní jako zadání při online sezení karetní terapie nebo léčení a péče o vnitřní dítě.

Trauma zdaleka neznamená šílený rozvod rodičů, šikana na škole nebo fyzické násilí. Mnohem častěji mám formu dlouhodobého nenaplňování přirozené dětské potřeby pozornosti a péče, vřelosti a kontaktu, ocenění a uznání.

V dospělosti to ve vztazích dělá peklo. Peklo, které s partnerem naprosto nesouvisí. Peklo, které nikdy neskončí, pokud budeme lpět na iluzi, že naše dětství bylo naprosto v pohodě a že bolest, kterou ve vztazích prožíváme, s tím nesouvisí.

Jsem průvodkyně do míst, kde to začalo. Umím to místo neomylně najít a dát mu novou optiku, abyste do něj znova a znova nepadali.

JAK TO PROBÍHÁ?

 • Na základě vašeho zadání najdeme podvědomý vzorec přesvědčení, který vaše dětská mysl vytvořila, aby se vyrovnala s emočním nedostatek, který prožívala.
 • Najdeme ve vás zdravou a stabilní část, která bude schopna na celou situaci ještě jednou z bezpečné vzdálenosti nahlédnout. Nebudeme vaše dětství spravovat, už se jednou stalo. Ale nastavíme laskavé a bezpečné prostředí vnitřnímu dítěti, které v této bolesti celoživotně uvízlo.
 • Ze sezení si odnesete konkrétní tipy pro každodenní praxi, díky které se začnete ukotvovat v přítomném okamžiku místo propadání se do starých příběhů.

A co teď nejvíce trápí ve vztahu vás? Napište mi.

Já mám své dlouhodobé „oblíbené“ vztahové želízko v ohni. Je to intenzivní pocit přehlížení. Už jsem velmi pokročila a vím, získávat si pozornost násilím nepomůže. Že nejvíce pozornosti potřebuje to malé dítě ve mně, které si připadá v některých situacích naprosto neviděné.

A vždy, když tu práci znova a znova udělám, svět kolem mi najednou přijde v pořádku. laskavý a vřelý.

Do dalšího spouštěče, který mi připomene, že mé vnitřní dítě už je zase kdesi na chvostu mé pozornosti.

Nebo si rovnou najděte termín ZDE. Už se přestaňte trápit.

PhDr. Dagmar Samandra Čerňová – Průvodkyně Osho Zen Tarotem


5. Smyslem bolesti je jí projít, ne ji analyzovat

To je závěr z nedávného karetního sezení s jednou klientkou.

Pokud chceme více intuice, klidu a důvěry, musíme jít hlouběji a potkat se s tím, od čeho utíkáme do hlavy, projekcí, strachu, očekávání, kontroly.

NEJDE VĚDĚT, CO DĚLAT A ZÁROVEŇ NECÍTIT. NEJDE CÍTIT JEN NĚCO.

To, od čeho jsme uvnitř sebe utekli, tam pořád je a pořád to čeká na kontakt.

Nejde tomu utéct. Jednou nás to dožene. Ne proto, že jsme tak „nedobří“. Ale proto, že Duše udělá všechno proto, aby opět nastolila harmonii, aby bolest dostala zaslouženou pozornost a láska více prostoru.

 • Pomůžu Ti potkat se s tím.
 • Ukážu Ti, jak před tím neuhnout.
 • Naučím Tě to milovat.

Víš, jaký je tvůj obvyklý unik od emocionální bolesti?
Já mám dva, záleží na tom, jak moc „bezpečně“ se cítím. Buď mizím a přestávám reagovat, tvářím se jakoby nic, anebo startuju – buď použiju jedovatý jazyk, anebo rovnou udělám scénu
.

Více o mně a mé práci najdete ZDE.

PhDr. Dagmar Samandra Čerňová – Průvodkyně Osho Zen Tarotem

Těšte se na další články a inspirujte se každý čtvrtek ve facebookové skupině Společně nahoru příspěvky s #mojeknowhow.

Přečtěte si další články z této kategorie

Vysoká citlivost a jak s ní pracovat

Vysoká citlivost a jak s ní pracovat

Ing. Sandra Woiwode je žena s citem a EFT praktička. Vede ženy k pochopení vysoké citlivosti a nalezení svých darů. Také pomáhá ženám zbavit se stresu, emočních bloků a limitujících přesvědčení pomocí metody EFT (ťukání).

Theta healing v praxi

Theta healing v praxi

Petra Frenzelová uvolňuje emoce, přesvědčení a pocity, které ovlivňují náš život a podnikání. Používá metodu Theta healing, která umí být velmi účinná. Najdete ji nejčastěji v online prostoru při individuálních konzultacích či skupinových setkáních.

Nezapomínejte si přát

Nezapomínejte si přát

Kateřina Jandlová je vesmírná čarodějka. Naučí vás, jak vykročit za hranice své komfortní zóny, zvýšit své vibrace a svá přání si prostě a jednoduše zhmotnit.