Vědomá práce s vlastními zdroji

autor: | Terapie


Máme tu další článek ze série #mojeknowhow. Jedná se o souhrn příspěvků a expertní pohled podnikatelů v rámci prostoru pro zviditelnění členů Vyhledávače ve facebookové skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).

Využijte know-how podnikatelů z Vyhledávače Společně nahoru.

PhDr. Dagmar Samandra Čerňová – Průvodkyně Osho Zen Tarotem doporučuje jak na cenotvorbu online skupinového mentoringu. Dozvíte se, že každá situace má svůj vnitřní zdroj a proč tlak zrcadlí vlastní nedostatečnost.

Koukněte na jednotlivé příspěvky a inspirujte se.


1. CENOTVORBA ONLINE SKUPINOVÉHO MENTORINGU

Před časem jsem dostala email. Bylo v něm, že můj online dvouhodinový zoom prostor pro 10 lidí Zenový kruh, kde odpovídám na otázky a dávám zpětnou vazbu na jakýkoliv osobní podnět, je lákavý, ale že za dvě hodiny v online je opravdu vysoká cena.

Tak se na to pojďme podívat.

Možná si řeknete, nojo, ale nevěnuje se jen mně! Máte pravdu a to je velká výhoda. Místo jedné odpovědi jich dostanete při plném počtu Zenového kruhu deset. Drtivou většinu jako bonus, protože dokud téma nevysloví někdo jiný, tak vás ani nenapadne se na to zeptat, protože doposud jste netušili, že to s vámi rezonuje.

Získáváte dvě hodiny v energeticky bezpečném prostoru vyživeném mými roky poctivě čištěnými a pravidelně obnovovanými vnitřními zdroji. To samo o sobě zklidňuje nervový systém.

Máte jedinečnou příležitost potkat se s prvotřídním nastavením mé schopnosti naladit se na vás a během pár minut vám dát užitečnou zpětnou vazbu k tomu, co vás momentálně trápí.

A to vše z pohodlí domova bez skrytých nákladů na čas a peníze za dopravu.

A to není všechno.

 • Při energetické práci by se totiž do ceny měl započítat i čas pro integraci, tu vaši i tu mou. Já potřebuji energeticky rozpustit kruh, obnovit svoje hranice i své opravdu výjimečné zdroje, které vám byly dvě hodiny k dispozici.
 • A vy potřebujete mít prostor pro to, aby to, co se odehrálo, mělo prostor usadit se v systému a generovat změnu. To, že vypneme zoom neznamená, že se najednou zastaví léčivá energie, kterou jste díky společné práci obdrželi.

Bez integrace je totiž energetická práce téměř zbytečná.

A její délka by měla být minimálně stejně dlouhá jako proces sám. A to už jsme na 4 hodinách. O síle a možnosti sdílet a získaných nástrojích pro každodenní zvyšování kvality svého života nemluvě.

Na čem stojí vaše cenotvorba?

Více o mé práci najdete zde.


2. KAŽDÁ SITUACE MÁ SVŮJ VNITŘNÍ ZDROJ

Toto je základní pravda o naší vnitřní krajině. Jsme uzpůsobeni tak, že vždy je se čím ukotvit a stabilizovat.

Nejtěžší je však uvědomění, že to tak je a následný návyk sáhnout do vlastního nitra, kdykoliv nás něco rozkýve.

K tomu mohou pomoci otázky typu:

 • Čím se v tuto chvíli mohu podpořit?
 • Co teď mohu udělat pro svůj vnitřní pocit bezpečí?

Ať se děje cokoliv, vždy totiž záleží na tom, jak se v dané situaci cítíme. A pokud jsme schopni se natolik vtělit, že rozeznáme emoční náboj, můžeme ho změnit, nebo-li tu část v nás, které této emoční náboj náleží, zajistit, podpořit a opečovat.

Je to vlastně jediný způsob, jak se cítit lépe.

Protože nevím, jaká je vaše zkušenost, ale moje je, že vnější okolnosti mám často šanci změnit pramálo. Jako na potvoru mě nikdo nechce pochopit, spolupracovat, vyhovět, koupit.

A tak nezbývá než si zase uvědomit, jak se vlastně cítím a čeho se mi na vnitřní rovině nedostává.

Už jen zvědomení celého obrazu ulevuje. Protože přestáváme být oběťmi vnějších okolností, ale stáváme se pozorovateli, v lepším případě dokonce léčitelé sebe sama.

A to je to, čemu říkám zenový přístup v každodenním životě. Neustále se vracet do přítomného okamžiku a kotvit se v kontaktu s aktuální emocí.

Je jedno zda jde o práci, vztahy, děti nebo tchýni. Každá situace má svůj vnitřní zdroj. Už se nemusíme donekonečna vyčerpávat tím, že se snažíme změnit své okolí. Stačí, když zajistíme sebe sama.

A PROPOS, PRÁCE.

Je super mít vytuněný byznys plán a jasné cíle. Ale co dělat, když nás stagnace ovládne uprostřed kampaně? Jak naložit s emocemi, které podnikání neustále spouští? Kde brát klid a důvěru, když neustále upadáme do žumpy sebekritiky a srovnávání?

Je to neuvěřitelné, ale i na tohle má každá jedna v nás svůj vlastní zdroj. Stačí ho jen objevit.

Ehm. Stačí se stavit na Zenový kruh pro podnikatelky.

2 hodiny na zoomu.
10 žen. 10 témat. 10 nástrojů pro nalezení a ukotvení vlastního zdroje pro jakoukoliv situaci.

Více o mne a mé práci ZDE.


3. Energetická soběstačnost a dlouhodobá udržitelnost

Teď se to skloňuje všude… a velmi oprávněně. Já ale pochopitelně nebudu mluvit o plynu a elektřině. Mám na mysli naši vlastní energii a naše vlastní vnitřní zdroje.

Jak jste na tom? Víte kam sáhnout, když jste na dně, energeticky či emočně? Pečujete dlouhodobě o své vnitřní zdroje, aby až je budete potřebovat, stačilo jen málo a zbytečně jste nevydávali ještě další energii na jejich složité zažehnutí?

 • Není to tak dlouho, co jsem měla kampaň na online kurz Živly v nás.
 • A jak je o mně chronicky známo, kampaň vždy prověří to, co hlásám a učím své klienty.
 • Takže jsem byla opět na dně.
 • Ovšem mám zdroje a spoustu nástrojů. A tak se ptám sama sebe, co použiješ tentokrát?
 • A už vím a nabízím to i vám.

JE TO JEN PROCES

Zkuste si představit, že všechno, co se vám momentálně děje, je „jen“ proces. To jest, má to dynamiku, proměňuje se to, vyvíjí.

To, co nám, způsobuje to největší peklo je, že v propadu uvěříme, že takhle to zůstane navždy.

Což ale neznamená, že se budeme tvářit, že tu ten momentální emoční propad není, žeano. Naopak, dovolíme mu, aby tu byl. Dáme mu důstojné místo a dostatek prostoru v našem aktuálním bytí.

Teď se mi děje tohle a vyvolává to ve mně tento pocit. Vidím, ž mám tendence tomu propadat a věřit, že to nějak souvisí s mou identitou, sebehodnotou a kvalitou života.

Jaké to je?
Jaké pro vás je, když se propadem nestanete, ale pouze jej vnímáte s odstupem?

STARÝ DOBRÝ NADHLED A ODSTUP

Mě se ulevilo okamžitě, panika z propadu ustoupila a tím udělala místo a já mohla uvidět, že uvnitř mně jsou i další jevy. Jako například hluboké uvědomění, že jde s prominutím o hovno, že za rok nebo za tři si na tuhle kampaň ani nevzpomenu a že když neprodám, tak mi peníze přijdou jinudy. Protože hluboce až do morku kostí věřím, že Bůh mne nenechá padnout a nemá žádný zájem na tom, abych se v tomhle pekle potácela. Protože jak známo, peklo je produkt lidské mysli.

A taky vám chci říci, že pokud máte k dispozici vnitřní zdroje, tak to neznamená, že nebudete mít propady. Prostě si je jen rychleji uvědomíte, pomůžete si z nich vystoupit a nenapácháte tolik škod na sobě a svém okolí.

Pokud vás zajímá práce se zdroji (a možností, jak se k nim dostat, je opravdu spousta), sledujte mne.

Více o mne ZDE.


4. ŽIVLY V NÁS – ZEMĚ

Element Země ovládá hmotu a tělo, tělesný život a životní cykly, včetně těch materiálních. Je nositelem praktických možností, vloh a příležitostí.

Základním symbolem je stabilita, hojnost a prosperita na všech úrovních. Dobře obdělaná země sice vyžaduje mnoho potu a práce, ale zároveň přináší úrodu, ze které můžeme být dlouho živi.

V Osho Zen Tarotu je Země nahrazena symbolem Duhy, která spojuje nebe a zemi. Připomíná nám, že i ty nejobyčejnější pozemské činnosti nabízí příležitost k oslavě posvátného a že nebe není žádné vzdálené místo v oblacích, nýbrž je obsaženo v každém přítomném, uzemněném okamžiku a jen čeká na naše objevení.

SYMBOLIKA DUHOVÝCH DVORNÍCH KARET V OSHO ZEN TAROTU

Král Duhy ovládl principy, které vytváří bohatství, a proto ať učiní cokoliv, čeká ho vždy hojná sklizeň. Je zároveň symbolem celistvosti, protože jeho HOJNOST se týká všech čtyř živlových rovin: bohatý v činech, které přináší hojnost, bohatý v emocích a důvěře, bohatý v intelektu a ve vědomí, bohatý v hmotě.

Královna Duhy je ztělesněním péče o sebe na všech úrovních. Dbá o svůj zevnějšek, své tělo, svůj emoční vnitřní svět i o svůj intelekt. Na první pohled může působit přízemně, ale je zosobněním postoje, že zdraví je to nejcennější, co máme a že člověk v harmonii a ROZKVĚTU je vždy tou nejvyšší inspirací pro ostatní.

Rytíř Duhy má k hojnosti dobře našlápnuto. Až se plně usadí do reality a do svých možností, bude stejně úspěšný jako Král. Zatím jsou jeho aktivity tak trochu povrchní a jeho unáhlenost mu nedovoluje posečkat na sklizeň, které by se dozajista dočkal. ZPOMALENÍ mu přinese hluboké uvědomění, že všechno, co se snaží vybudovat a za čím se honí tam venku, má ve skutečnosti už dávno k dispozici.

Páže Duhy na vrací na samotný začátek bytí, do uzemněné podstaty bezpečí, že jsme v této realitě vítáni a že nám nic nehrozí. Proto je také dovoleno pohybovat se po zemi všemi směry, objevovat a dovolit si být překvapen. Život je zkrátka jedno velké DOBRODRUŽSTVÍ, jehož účelem je čiré uvědomění si bytí v přítomném okamžiku.

A JAKÁ JE PRAXE?
Pravdou je, že jen malá skupina lidí má opravdu vyrovnaný vztah s hmotou. Ostatní většina ji dává buď příliš velkou důležitost, anebo příliš malou.

Obvyklá duchovní cesta je učit se odpoutávat od hmoty. Ano je to značka ideál, zjednodušit si vztah k jmění a hmotným potřebám a zbytečně nekonzumovat.

Na druhou stranu, aby naše lekce radosti na této planetě a v tomto životě byla komplexní, je třeba umět hmotu užívat a užívat si to.

Protože pouze pokud uctíváme život ve všech jeho formách, pak v nás bude růst, sílit a vyživovat nás.

Teprve až všechno uzemníme a vtiskneme tomu formu, až zakomponujeme své energetické umění a schopnosti do běžného života, pak s nimi opravdu umíme pracovat a používat.

Duha završuje práci se živly. Je mostem i čirou manifestací. Bez ní by nic ze získaného, naučeného, objeveného nemělo cenu.

A proto je uzemnění tak posvátné.
A proto je ho tak málo.

 • Jaký je tvůj vztah k hmotě?
 • Jak zacházíš a pečuješ o své statky i tělo?
 • Cítíš se ve svém životě bohatý nebo strádáš, a tak to maskuješ opovržením a vyzdvihováním spirituality.

Řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek. Pokud jsi duchovní mistr, máš vhledy a komunikuješ s průvodci a světelnými bytostmi, ale zároveň nevyjdeš s výplatou, něco je špatně.

 • Pojďme své dary, schopnosti a možnosti opravdu obtisknout do reality.
 • Pojďme je žít, ne jen o nich snít a mluvit.
 • Pojďme uzemnit svůj oheň, dát pevné břehy svým emocím a své vědomí protáhnout až do kořenů.

Život je nádherný. Když ho přijmeš ve fyzické realitě.

Více o mé práci a přístupu k životu, hojnosti, svobodě a osobnímu růstu zde.


5. Tlak jako odraz vlastní nedostatečnosti

Na online Zenovém kruhu pro podnikatelky vyvstalo několik nosných témat a já bych se s vámi o jedno z nich ráda podělila.

Ukázalo se, podnikatelky často zažívají pocit, že by něco měly. Vytvořit nový produkt, zdražit, posunout se dál, následovat trendy, více se propagovat…

Objevuje se u nich pocit: jako mě je v tom dobře, ale nestagnuju náhodou? Neměla bych se posunout na další metu??

Když jsme to blíže prozkoumaly, vyšlo najevo, že:

 • ve skutečnosti se cítí nejisté, protože mají pocit, že dělají málo. Dřina je znakem kvality. Lehkost je znakem odfláknuté práce nebo lenosti.
 • jako malé někomu z rodiny nebyly dost takové, jaké jsou. Potýkaly se s neustálými výhradami ke svému chování a byly oceňovány jen za výkon, ne za to že vůbec existují;
 • zapomněly, proč podnikají. No, přece protože je to baví a září své dary a schopnosti! Začaly podnikat, aby zazářily.

TLAK JAKO UKAZATEL NESPOKOJENOSTI

Tak, jako na nás bylo tlačeno, když jsme byli malí, tak nyní tlačíme na sebe: ve vztazích, v podnikání.

Tímto tlakem však sami sobě říkáme:
Něco s Tebou není v pořádku. Až uděláš tento krok, budeš lepší a přijatelnější.

 • Někde uvnitř v nás se objevila frustrace z nepřijetí.
 • A my, místo abychom ji prozkoumali a zjistili, jak se můžeme v danou chvíli podpořit, se raději odpojíme od svých emocí a snažíme se vytvořit vnější realitu, která nám naši frustraci bude kompenzovat.
 • Asi nemusím zdůrazňovat, kolik síly nás to stojí (aneb Paretovo pravidlo naopak: 80 % úsilí vytvoří 20 % spokojenosti).

SEBEPŘIJETÍ V PODNIKÁNÍ

 • Jeden by řekl, že tohle zrovna do byznysu nepatří. Ale pravda je, že na tomhle byznys stojí.
 • Protože že pokud se přijímáme, můžeme se i ocenit za jedinečnost a na té postavit svůj byznys.
 • Můžeme dát pozornost našim vlastním potřebám a pak je velmi jednoduché se o byznysových krocích rozhodovat. Protože:

Buď s námi ladí, nebo neladí.

A více o mé práci se dozvíte zde.

PhDr. Dagmar Samandra Čerňová – Průvodkyně Osho Zen Tarotem

Těšte se na další články a inspirujte se každý čtvrtek ve facebookové skupině Společně nahoru příspěvky s #mojeknowhow.

Přečtěte si další články z této kategorie

Jak vám pomůže tibetská mísa

Jak vám pomůže tibetská mísa

Ing. Klára Dvořáková je inspirátorka s tibetskou mísou. Naučí vás techniky, jak se zbavit špatné nálady a vyčerpání během pár minut. Jak zklidnit dítě, vyčistit prostory, dobít baterky nebo zrelaxovat celé tělo.

Vztahy a energetické léčení

Vztahy a energetické léčení

Hanka Burešová se věnuje terapii a energetické harmonizaci. Pomáhá ženám vyléčit bolest minulosti a žít štěstí přítomnosti. Při terapiích se dostane do příčiny problému, tu pročistí, aby už neměla vliv na váš život.

Jógou ke spokojenému životu

Jógou ke spokojenému životu

Romana Farna je celostní terapeutka, lektorka jógy, oční jógy a dechových technik. Poradí a pomůže klientům s konkrétními zdravotními obtížemi, společně najdete cestu k obnově zdraví a radosti ze života. Věnuje se všem věkovým kategoriím od malých dětí po seniory.