Zkroťte své sabotéry

autor: | Terapie


Máme tu další článek ze série #mojeknowhow. Jedná se o souhrn příspěvků a expertní pohled podnikatelů v rámci prostoru pro zviditelnění členů Vyhledávače ve facebookové skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).

Využijte know-how podnikatelů z Vyhledávače Společně nahoru.

Markéta Žitníková – koučka Vašich sabotérů doporučuje jak na pevné základy proti vašim sabotérům. Dozvíte se, kdo je za vašimi nezdary a jak vypadá rozhovor se sabotérem.

Koukněte na jednotlivé příspěvky a inspirujte se.


1. Víš, jak vypadá rozhovor s tvým sabotérem????

Sabotér👻„Nepřestávej psát, ten příspěvek není ještě dost dlouhý.“

Markéta🤦🏻: „Opravdu? Mě se zdá, že už je to dost dlouhé.“

Sabotér👻„Není! A hlavně jsi to po sobě ještě 2x nepřečetla. Není to dost zábavné. A zdá se mi, že to co píšeš, nebude nikoho zajímat. Nedávej to na sítě.“

Markéta🤦🏻„Máš pravdu. Teď si odpočinu, pak si to ještě 3x přečtu, opravím, vytuním. Podívám se, jestli někdo něco podobného taky dává na sítě.  Hm, nebude to nikoho zajímat, tak já to dám do šuplíku a nechám to na jindy.“

Tvůj příspěvek kvůli němu 100x předěláváš a stejně ho na sítě nedáš, i když víš jak!?

Také si takhle povídáš se svým Sabotérem a necháš se jím obalamutit?

Pojď si se mnou ochočit svého Sabotéra.

  • Začneš být vidět, budeš si věřit a klienti se jen pohromou.
  • Zažij pocit, kdy tvůj sabotér začne pracovat konečně pro tebe a ne ty pro něj.

Diář se mi plní. Neváhej a objednej se na konzultaci ZDE.

Budu se na tebe těšit. Markéta – koučka Vašich sabotérů 👻


2. Chtěli byste vědět, kdo je za Vašimi nezdary? A znáte své sabotéry? Neznáte?

Sabotéři jsou hlasy ve vaší hlavě, které generují negativní emoce při výzvách každodenního života. Představují automatizované vzorce ve vaší mysli, jak myslet, cítit a reagovat. Způsobují veškerý váš stres, úzkost, pochybnosti o sobě, frustraci, neklid a neštěstí. Sabotují váš výkon, pohodu a vztahy. Jsou to takoví malí permoníci, kteří vám nedají pokoj.

Jejich šéf se jmenuje Soudce. On je univerzální sabotér, který postihuje každého. Je to ten, který vás opakovaně kárá kvůli chybám nebo nedostatkům, varuje vás posedle před budoucími riziky, budí vás uprostřed noci se starostmi, fixuje vás na to, co je špatně s vaším životem.

Váš soudce aktivuje vaše ostatní sabotéry, způsobuje velkou část vašeho stresu a neštěstí, snižuje vaši efektivitu a poškozuje vaše vztahy. Soudce spolupracuje s jedním nebo více kamarády sabotéry, aby se zmocnili vaší mysli a způsobili většinu vašich neúspěchů.

Soudcovo spolupachatelé jsou : Kontrolor, Hyper Dosahovač, Roztěkaný, Puntičkář, Utěšitel, Hyper Opatrný, Vyhýbač, Oběť, Hyper Racionál.

ZDÁ SE VÁM NĚJAKÝ SABOTÉR POVĚDOMÝ? KTERÉHO SABOTÉRA V SOBĚ NEJČASTĚJI POZNÁVÁTE?

CHCETE SABOTÉRY POZNAT BLÍŽE A DOZVĚDĚT SE, JAK JE Z HLAVY VYHNAT? Napište mi.


3. Dostala jsem zajímavou otázku

„Markét a je tvé sezení jen na podnikání, nebo je sezení použitelné i pro běžný život?“

ANO sezení je použitelné i pro běžný život , protože takový sabotér utěšitel, ten neumí říkat NE❗️Poté sám sebe člověk dává stále na poslední místo.

Jsme nepříjemní, hádáme se s rodiči, partnerem, v práci vztahy nemusí být v pořádku a my se můžeme cítit totálně vyždímaní.

Pokud se chcete naučit říkat NE, jsem tu a utěšitele spolu zvládneme hravě. Jak často k vám chodí pan utěšitel?

Markéta Žitníková – koučka Vašich sabotérů


4. Chcete mít pevné základy proti vašim sabotérům?

Umíte se dát na první místo? Co vy a sebeláska?

Ano, je to tak. I když spousty lidí vidí sebelásku jako něco špatného. Říká se, že když se máme rádi nekoukáme na ostatní a máme, jak se říká „nos na horu“. Ale ono to tak není.

Často si právě sebelásku pleteme se sebechválou a ta přeci „smrdí“.

Přitom sebeláska je opravdové přijetí sebe sama, i s chybami, s tím, že vše se nedá stihnout a že je to v pořádku. Nebo naopak s našimi silnými stránkami a těšit se z nich.

Strach je totiž protipólem lásky. Strach nám vytváří stres, potřebu obrany, boje, omezování sebe sama i druhých. A brzdí lidskost, svobodu, pohodu, uvolnění.

  • Mám pro Vás malé cvičení, udělejte jednu věc jen a jen pro sebe, která vás potěší a pak si ten prožitek z toho hezkého užijte (oslavte).

Napište mi jestli se Vám to povedlo a jaké to bylo?

I tímto zdánlivě malým krůčkem začnete stavět základ proti svému sabotérovi.

A pokud budete chtít na těchto základech opravdu zapracovat, jsem tu a já vám pomohu, aby vám základovka neujela při prvním dešti.

„Sebeláska není luxus, ale cesta k tomu nejlepšímu člověku, kterým se můžeme stát. Je předpokladem pro to, abychom dokázali dát světu ze sebe to nejlepší.“ (Z knihy Učebnice sebelásky – Lucie Kolaříková )


5. Zamyšlení

Včerejšek je propadnutý šek, zítřek je nekrytá směnka, jen dnešek je hotovost, kterou máš. Proto si rozmysli, jak s ní naložíš… (KAY LYONS)

A tak je to i se sabotéry. Pokud se stále dokola budeme kárat za své chyby z minulosti, přivoláváme si tím do přítomnosti i svého sabotéra. Jestliže chceme podrobně vědět, co bude v budoucnosti, vyvoláváme tím strach a také voláme ke strachu na pomoc sabotéra. V hlavě jich potom budeme mít plno. Ale když se zaměříme na tady a teď a dovolíme si být tím, kým doopravdy chceme, sabotéři nebudou mít šanci.

Dovolte si být tady a teď a takoví jací jste a sabotér vám v hlavě už nebude určovat, jak máte žít. Jsem tu pro Vás.

Markéta Žitníková – koučka Vašich sabotérů

Těšte se na další články a inspirujte se každý čtvrtek ve facebookové skupině Společně nahoru příspěvky s #mojeknowhow.

Přečtěte si další články z této kategorie

Jak vám pomůže tibetská mísa

Jak vám pomůže tibetská mísa

Ing. Klára Dvořáková je inspirátorka s tibetskou mísou. Naučí vás techniky, jak se zbavit špatné nálady a vyčerpání během pár minut. Jak zklidnit dítě, vyčistit prostory, dobít baterky nebo zrelaxovat celé tělo.

Vztahy a energetické léčení

Vztahy a energetické léčení

Hanka Burešová se věnuje terapii a energetické harmonizaci. Pomáhá ženám vyléčit bolest minulosti a žít štěstí přítomnosti. Při terapiích se dostane do příčiny problému, tu pročistí, aby už neměla vliv na váš život.

Jógou ke spokojenému životu

Jógou ke spokojenému životu

Romana Farna je celostní terapeutka, lektorka jógy, oční jógy a dechových technik. Poradí a pomůže klientům s konkrétními zdravotními obtížemi, společně najdete cestu k obnově zdraví a radosti ze života. Věnuje se všem věkovým kategoriím od malých dětí po seniory.