Lucie Peričková

PhDr. Lucie Peričková, Ph.D. – lektorka, mentorka a koučka pro mámy malých dětí

Logopedie, psychologické a speciálně-pedagogické poradenství, psychomotorický vývoj, výchova a vzdělávání dětí, koučování.

Pomáhám ženám zvládnout náročné situace a změny, které souvisí s těhotenstvím, vývojem kojenců, batolat, školkových dětí a malých školáčků. Jako vystudovaná speciální pedagožka – logopedka, psycholožka, učitelka tělesné výchovy – pohybová specialistka, koučka vám ráda předám vše, co umím a co vám mohu díky svému vzdělání a zkušenostem nabídnout.

Další informace

Kategorie

koučování, osobní rozvoj, vzdělávání, mindset, rodina, děti, životní styl – zdraví, pohyb, péče o tělo

Lokalita

Jihomoravský kraj, online

PhDr. Lucie Peričková, Ph.D. - lektorka, mentorka a koučka pro mámy malých dětí vás provede cestou mateřství

 

Když se žena stane mámou, je to největší životní změna. Každou etapu mateřství provází milníky ve vývoji dítěte i náročné situace, na které se lze předem teoreticky připravit, ale pokud opravdu nastanou, najednou nevíme, co s nimi.

Můžete se cítit bezradně, mít pocit, že byste měla dělat víc, něco jiného, jen často sama nevíte co. Může se vám zdát, ať už oprávněně nebo ne, že vaše dítě v některém ohledu pokulhává za ostatními vrstevníky.

Potřebujete se zorientovat v množství informací a ujasnit si, co vlastně chcete? Tápete, kde hledat správné informace a podle čeho se rozhodovat?

Jako mentorka vám ráda předám své odborné znalosti i zkušenosti. Jako koučka vás ráda provedu náročnými situacemi i změnami a pomůžu vám nalézt cestu, se kterou budete sama v souladu.

Pracuji ráda s ženami, ale i s kojenci, batolaty a malými dětmi a celými rodinami.

V čem je spolupráce se mnou výjimečná?
Dokážu nahlédnout na vaši situaci z vícero oborů. Jako lektorka psychomotorického vývoje, lektorka pohybových aktivit, speciální pedagožka i psycholožka vidím mnohé souvislosti. Umím klást správné otázky a naladit se na každého klienta.

Čeho si na mně klienti cení především?
Odbornosti, trpělivosti, daru uklidnit v každé situaci a nasměřovat na správnou cestu. A taky že umím nadchnout ke spolupráci i malé děti.

S jakými tématy se na mě můžete obrátit:

 • psychomotorický vývoj dětí
 • řečový vývoj dítěte
 • psychologický vývoj dítěte
 • emočně náročné situace s dětmi (pláč, vztek)
 • příprava na příchod sourozence
 • adaptace na školku
 • připravenost na nástup do školy
 • rozchod/rozvod rodičů
 • potřeby žen s malými dětmi (work-life balance)
 • obavy, strachy v těhotenství, v šestinedělí i v dalších fázích mateřství (transformace v matku, poporodní deprese, rodičovské vyhoření)
 • a další témata, se kterými přijdete

 

Nikdo nás na takové životní situace nepřipraví, ale můžete si najít někoho, kdo vám s nimi poradí a pomůže. U mě najdete odborné rady, ale i pochopení, podporu a nadhled.

Reference

Logopedku Lucku jsem oslovila, protože jsem chtěla, aby se má téměř 6letá dcerka naučila říkat „r“ a správně vyslovovat „ř“. Chodila sice předtím k jiné logopedce, ale moc s ní nespolupracovala, nudila se a často odváděla pozornost jinam. Prostě ji to nebavilo. Měla jsem tedy obavy, jak to bude zvládat s Luckou a navíc online. Na základě referencí jsem u Lucky koupila balíček 10 setkání, první bylo delší, asi hodinové, další trvala asi 30 minut. Od prvního setkání jsem byla překvapená, jak
dcera spolupracovala, zapojovala se, byla aktivní a s chutí se pouštěla do jednotlivých rozmanitých cvičení. Lucka vedla všechny techniky hravou a zábavnou formou, často je měnila a tím držela pozornost stále „čerstvou“. Výsledkem 10 setkání bylo, že se dcerka naučila říkat „r“, zlepšila výslovnost „ř“ a ráda trénuje (už jen s námi) dál. Pokud si nevíte rady, jak vaše dítko konečně naučit správné výslovnosti, určitě se obraťte na Lucku. Najdete u ní profesionální a zároveň vřelý lidský přístup, který zaručuje, že vaše děti bude procvičování jednotlivých hlásek bavit a budou se na každé setkání těšit.

Iva Tichá

Tvořivý koučink pro ženy, www.ivaticha.cz

S logopedkou Luckou jsme se potkali v době covidu, kdy nám doslova vytrhla trn z paty a provázela našeho čtyřletého syna po cestě k lepší výslovnosti. Lucka je velmi  laskavá a příjemná, ale současně umí vytvořit pevné hranice, které dají jasně najevo, co si dítě při on-line lekci může
dovolit a co již ne. Syn se na každou lekci vždy těší, i když ví, že bude muset pracovat a snažit se, ale má radost ze svých pokroků. Lucka umí „práci“ přeměnit v zábavu, takže každá lekce je vždy rychle u konce.

Lída Přemlata Skořepová

Zdraví pro národ – Objevte svět rostlinných jídel, www.rostlinnajidla.cz

Lucka přišla v ten pravý čas, zrovna jsem pro syna hledala možnost logopedie online. Syn byl nadšený a já také. Hodiny ho moc bavily a nakonec spolu zvládli vyvodit krásné "r a ř". Lucka je velmi pozitivní a optimistický člověk, opravdu to s dětmi umí a motivuje je ke spolupráci. Určitě ji moc doporučuji.

Zuzana Šnajdrová

Šperky, tarot, astrologie, krystaly a konzultace pro váš osobní růst, www.zuzanasnajdrova.com

Byla jsem nadšená, když jsem narazila na Lucku a možnost zvolit pro syna logopedii on-line. Časově i organizačně to byla skvělá volba, protože nejen, že se mi nedařilo v té době sehnat volné místo na logopedii poblíž našeho bydliště, ale také jsem měla doma ještě druhé malé dítě neškolkového věku. Syn si na Lucku velmi rychle zvykl, a na lekce se vždy těšil. Na Lucce oceňuji její trpělivost, empatii, odbornost a hlavně to, že vždy dokázala najít “cvičení”, která mého syna nakonec bavila a vtáhla ho tak do logopedie hravou formou. Spolupráci s Luckou velmi doporučuji.

Denisa Jaukerová

Time Mindset & Energy koučka, www.denisajaukerova.cz

Byli jste spokojeni?

Skrz formulář můžete napsat zpětnou vazbu na tyto služby. Jméno ani e-mail není povinný, takže můžete napsat své zkušenosti i anonymně.

Všechny zprávy přeposíláme přímo podnikatelce, můžete ji tak pomoci cennou zpětnou vazbou a společně frčíme nahoru!

Napište nám zpětnou vazbu

Související články